
PG Case Transparent X-Ray Soft iPhone 17 Pro
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Helt klart et godt valg. Lad din mobils farve komme frem i lyset. Enkelt og ultratyndt design. Holdbart fra yderst til inderst. Ser lige så godt ud, som den lækre overflade føles. Faldtestet fra 1,2 meters højde. Designet til at beskytte din mobil mod hverdagens fald og ridser. Trådløs opladning og remstillet af genanvendt plastik. Og så giver X-Ray coveret også optimal beskyttelse af kameraet. DARE TO CARE Care er et internationalt livsstils- og techbrand, kendt for sit legende og ansvarlige design. Skabt af de bedste materialer og inspireret af de nyeste trends inden for mode, kunst og musik. Med CARE tager vi ansvar for mennesker og den verden, vi lever i. Vi understøtter bæredygtighed og dit personligt udtryk – og forlænger dine enheders holdbarhed. Opgrader din mobil til en stilsikker og godt beskyttet accessory. Vis verden, at du tager ansvar. Dare to care.
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- 1.2 meter drop tested Tested to withstand drops from heights of up to 1.2 meters.
- Recycled plastic Made of 100% recycled plastic for a better tomorrow.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- Full access to all functions Protects your device while still providing easy access to all button controls.
Product specifications
| Product Description | CARE by PanzerGlass X-Ray - back cover for mobile phone |
| Manufacturer Warranty | 2-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 7.5 cm x 1.5 cm x 15.2 cm |
| Weight | 22 g |
| Product Type | Back cover for mobile phone |
| Colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
| Product Recycled Content | 100 % - made from recycled plastic |
General features
| Width | 7.5 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Height | 15.2 cm |
| Weight | 22 g |
| Package Details | Hanging box |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Colour | Transparent |
| Product Recycled Content | 100 % - made from recycled plastic |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
Cover description
| Type | Protective cover |
| Recommended Use | For mobile phone |
| Protection | Drop protection, scratch-resistant, shock-resistant, fumble protection |
| Cover Type | Back cover |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 11 cm x 1.8 cm x 20 cm / 54 g |
| Features | Wireless charging support, enhanced camera protection, slim design, ports and buttons access, smooth grip, recyclable packaging |
| Max Height of Drop Protection | 1.2 m |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu



