
PanzerGlass Samsung Galaxy S23+, UWF
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Protect your Samsung from the hazards of everyday life with a PanzerGlass screen protector. Accidental bumps against sharp-edged dangers in your pocket or crushing falls onto stone-hard pavements are no match for this scratch and shock-resistant screen protector, which provides high-level drop protection. It even has a smudge-free coating with antibacterial effect that reduces traces of fingerprints and kills up to 99.99% of all common surface bacteria. And if you"re worried about fingerprint readability, you can rest easy: The screen protector ensures 100% compatibility with your screen"s ultrasonic fingerprint reader, so you can be sure that your phone unlocks smoothly every time.Installation is easy. Usually one attempt is enough, and should you need more, don"t worry: the screen protector can be re-installed up to 200 times. And once it"s applied, you"ll never again fear the sight of your phone tumbling to the ground. This may not happen, but if it does, you"ll regret not having clicked "add to cart".The Ultra-Wide Fit screen protector covers the entire front surface of your phone, while still leaving room for a case. It provides a complete and crystal-clear view of your screen and comes in FSC-certified packaging that can be recycled.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Nem installation Så nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.
- Ultra-Wide Fit Giver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.
- Diamant styrke Diamantstyrke varer – næsten – evigt, og det er vores absolut stærkeste glas.
- Antibakteriel Dræber dokumenteret op til 99,99 % af alle almindelige overfladebakterier iht. ISO 22196 og JIS Z 2801.
- Kompatibel med ultrasonisk fingeraftrykslæser Sikrer hurtig og præcis fingeraftryksgenkendelse – som om den slet ikke var der.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass - screen protector for mobile phone - ultra-wide fit |
| Dimensions (WxDxH) | 7.037 cm 15.231 cm |
| Weight | 10 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Product Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.35 mm |
| Designed For | Samsung Galaxy S23+ |
| Protection | Antibacterial, scratch-resistant, shock-resistant, drop protection, smudge-proof, fingerprint-resistant |
General features
| Protection | Antibacterial, scratch-resistant, shock-resistant, drop protection, smudge-proof, fingerprint-resistant |
| Width | 7.037 cm |
| Height | 15.231 cm |
| Weight | 10 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Product Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.35 mm |
Compliance
| Compliant Standards | FSC, ISO 22196, JIS Z 2801 |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 9 cm |
| Shipping Depth | 0.6 cm |
| Shipping Height | 16.8 cm |
| Shipping Weight | 34 g |
Compatible with
| Designed For | Samsung Galaxy S23+ |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

PG Case Transparent X-Ray Soft iPhone 17 Pro

PanzerGlass® PicturePerfect Lens Protector iPhone

PanzerGlass Apple iPhone 16 Pro/16 Pro Max PP
