
PanzerGlass® PicturePerfect Lens Protector iPhone
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
The latest smartphones feature increasingly powerful camera systems. However, all this advanced technology amounts to nothing if you scratch or crack your lenses that would leave permanent scars on future photos. With the PanzerGlass PicturePerfect Camera Lens Protector, your camera lenses are safe from accidental drops on stone-hard floors, bumps against sharp corners, and the screeching kiss of keys in your pocket. And if you"re worried the extra protection will cause image distortion, you can rest easy: this camera lens protector doesn"t affect the clarity of your lenses or the quality of your photos – it just gives you a bit more peace of mind. The PicturePerfect Camera Lens Protector protects and prolongs the lifetime of your phone so that one day you can pass it on to someone else who will love it just as much as you do. This is one way of working toward a more sustainable future. Another is to use less packaging: In 2024, we reduced the amount of paper in our PanzerGlass core product packaging design by an average of 66%* and deliver all our products in recyclable FSC-certified boxes. *Reduction from 2022-2024 measured by comparing selected products from the PanzerGlass core range.
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Høj billedkvalitet Lavet af hærdet glas, der er så krystalklart, at dine kameralinser ser lige igennem det og tager lige så fremragende billeder som altid.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass PicturePerfect - lens protector for mobile phone |
| Dimensions (WxDxH) | 4.6 cm x 0.234 cm x 5 cm |
| Weight | 5 g |
| Product Type | Lens protector |
| Product Material | Polymethyl methacrylate (PMMA), tempered glass (super+) |
| Intended For | Mobile phone |
| Designed For | Apple iPhone 16, 16 Plus |
| Protection | Shock-resistant, drop protection, scratch-resistant, bump protection |
General features
| Product Type | Lens protector |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Shock-resistant, drop protection, scratch-resistant, bump protection |
| Product Material | Polymethyl methacrylate (PMMA), tempered glass (super+) |
| Width | 4.6 cm |
| Depth | 0.234 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 5 g |
Compliance
| Compliant Standards | FSC |
| Product Recycled Content | 60 % - made from recycled glass |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 0.8 cm |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Weight | 25 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16, 16 Plus |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu


