
LENOVOSKU: 4X90R61022EAN: Lenovo USB
Lenovo USB-C to HDMI 2.0b Adapter
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
19,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
The Lenovo USB-C to HDMI 2.0b Adapter connects USB-C enabled notebooks to HDMI enabled displays such as monitors and projectors. Its 240mm length and 34g weight make it versatile and travel ready. So you can enjoy all the benefits of HDMI 2.0b technology, like support for resolutions up to UHD 4K @60Hz, anytime.
- High-definition support This video adapter supports 4K resolution at 60 Hz (3840 x 2160), enabling users to enjoy crisp and vibrant visuals suitable for any display need.
- Enhanced image quality With HDR support and Hybrid Log-Gamma (HLG), this adapter brings out the best in video clarity and color accuracy, elevating multimedia experiences.
- Robust compatibility The adapter"s compliance with industry standards like HDCP 2.2 ensures reliable connections and broad compatibility with a wide range of devices.
- Versatile connectivity Designed with a 24-pin USB-C male connector on one end and a 19-pin HDMI Type-A female connector on the other, this adapter is perfect for a variety of setups.
- User-friendly installation The Plug-and-Play nature of this adapter makes it simple to connect devices quickly, eliminating any setup hassles for immediate use.
Product specifications
| Product Description | Lenovo adapter - 24 cm |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Features | 4K60Hz (3840 x 2160) support |
| Colour | Black |
| Cable | Adapter |
| Cable Length | 24 cm |
| Connectors | USB-C - male |
| Connectors (Second End) | HDMI - female |
| Works With Chromebook | Yes |
General features
| Cable Type | Adapter 4K60Hz (3840 x 2160) support |
| Cable Length | 24 cm |
| Features | HDR support, Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Colour | Black |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 1 year |
Compliance
| Compliant Standards | VCCI, C-Tick, CB, FCC, EAC, HDCP 2.2 |
| Works With Chromebook | Yes |
Interface
| Connectors | 24 pin USB-C - male |
| Connectors (Second End) | 19 pin HDMI Type A - female |
Physical dimensions
| Weight | 34 g |
Shipping dimensions
| Shipping Weight | 50 g |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

NovoNa zalogi
LENOVO
TP 45W AC Adapter SlimTip
19,00 €

NovoNa zalogi
LENOVO
ADAPTR TP 45W AC Adapter SlimTip
19,00 €

NovoNa zalogi
LOGITECH
Logitech Marathon M705 Wireless Mouse, Grey
19,00 €

Novo
Ugreen
Hišni polnilec 100-240V => 1x USB-C 30W za mobilni telefon ali tablični računalnik Ugreen GaNII PD3 - črn (90666)
19,14 €