
LENOVOSKU: GX40Z50941
Lenovo 14" Laptop Urban Sleeve Case
NovoNa zalogi (5 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
9,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
The Lenovo Urban Sleeve Case is a quality storage solution fit for any style-conscious on-the-go professional. Store your laptop, power bank, mouse, and other accessories securely inside the many sleeves and compartments. Keep them safe from the unexpected with a water-resistant polyester exterior and padded internal compartments.
Product specifications
| Product Description | Lenovo Urban Sleeve - notebook sleeve |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Features | Anti-slip puller, water resistant, rubber bumpers, cushion underneath zipper |
| Dimensions (WxDxH) | 37.4 cm x 3 cm x 25.5 cm |
| Weight | 259 g |
| Product Type | Notebook sleeve |
| Product Material | Polyester |
| Colour | Charcoal grey |
| Notebook Compatibility | 14" |
| Carrying Strap | Strap handles |
General features
| Features | Anti-slip puller, water resistant, rubber bumpers, cushion underneath zipper |
| Width | 37.4 cm |
| Depth | 3 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 259 g |
| Product Type | Notebook sleeve |
| Colour | Charcoal grey |
| Product Material | Polyester |
| Carrying Strap | Strap handles |
| Additional Compartments | Accessory pocket, padded laptop compartment |
| Notebook Compatibility | 14" |
| Notebook Compatibility Dimensions | 36.8 cm x 25 cm x 2.8 cm |
| Closure Type | Zipper pocket |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 38 cm x 3 cm x 26 cm / 370 g |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty: - 1 year |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu



