
HPSKU: 8X530AA#ABBEAN: HP Monitor
HP 724pf-Series 7 Pro/FHD/IPS/HDMI/DP 24'' Monitor
NovoNa zalogi (14 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
160,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
HP 724pf - Series 7 Pro - LED monitor - Full HD (1080p) - 23.8"
| Dimensions (WxDxH) | 53.84 cm x 19.5 cm x 48.93 cm - with stand |
| Weight | 4.7 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey with overdrive) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 10000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), detachable stand, VESA interface support |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 23.8" |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, GS, NOM, TUV S, WHQL, CB, CCC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, WEEE, cTUVus, MEPS, KC, CECP, CEL, EAC, ISC, SEPA, BIS, low halogen, UAE, Vietnam MEPS, TUV low blue light, Ukraine EE, Ukraine CoC, Ukraine DOC |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Black, silver |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class E |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified |
| Pixel Pitch | 0.27 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25% |
| Power Consumption (On mode) | 18 W |
| Dimensions (WxDxH) - with stand | 53.84 cm x 19.5 cm x 48.93 cm |
| Colour Gamut | 100% BT.709, 99% sRGB, 85% DisplayP3 |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1881923 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 23.8" |
| Viewable Size | 24" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 93 |
| Vertical Refresh Rate | 50 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 111 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | Edge-lit LED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Included Accessories | Mount adapter |
| Cables Included | 1 x DisplayPort cable ¦ 1 x HDMI cable ¦ 1 x USB type A to USB type B cable |
| Backlight Life | 40,000 hours |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 18 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 36 Watt |
| Power Consumption (Max) | 69 Watt |
| Power Consumption Stand by | 0.5 Watt |
| Included Software | HP Display Center, HP Display Manager |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Interfaces | DisplayPort (HDCP) ¦ DisplayPort output (HDCP) ¦ HDMI (HDCP) ¦ USB (Type B) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream (1 charging) |
| Dimensions & Weight Details | With stand - width: 53.84 cm - depth: 19.5 cm - height: 48.93 cm - weight: 4.7 kg ¦ Without stand - width: 53.84 cm - depth: 3.85 cm - height: 31.37 cm |
| Shipping Width | 62.5 cm |
| Shipping Depth | 37.3 cm |
| Shipping Height | 14.2 cm |
| Shipping Weight | 7 kg |
| Tilt Angle | -5/+20 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Odprta embalaža
LG
Monitor LG 66 cm (26,0") 26WQ500 2560x1080 75Hz IPS 5ms 2xHDMI sRGB99% FreeSync HDR10 odprta embalaža
160,01 €

Novo
AOC
Monitor AOC 60,5 cm (23,8") C24G2U 1920x1080 Curved Gaming 165Hz VA 4ms VGA 2xHDMI DisplayPort 4xUSB3.0 Pivot Zvočniki FreeSync
159,93 €

Novo
AOC
Monitor AOC 39,6 cm (15,6") I1659FWUX 1920x1080 Prenosni monitor IPS 10ms USB3.0
160,13 €

Novo
Samsung
Monitor Samsung 68,6 cm (27,0") S27D400GAU 1920x1080 100Hz IPS 5ms 2xHDMI DisplayPort 2xUSB2.0 Pivot NTSC72% EssentialS4
160,35 €