
ThinkPad Basic Dock - 65W - EU
Stanje: Novo
Novo, brez originalne embalaže
Cena z DDV
Opis izdelka
Get connected to power, Internet, external display, keyboard, mouse and printer with the ThinkPad Basic 65W docking station. Get more work done, faster. This is the perfect ThinkPad dock station for individuals and businesses on a budget who want all their basic connectivity needs covered. One of the dock"s 3 USB 2.0 ports supports always-on mobile device charging. This means that you can charge your mobile device even when your notebook is elsewhere. Our unique physical alignment guarantees perfect notebook-dock alignment every time and its compact size makes it an excellent space-saving option. It comes loaded with 1x USB 3.0 port, 10/1000 Gigabit Ethernet connectivity and 1x VGA port. It is a driver-free dock which does not compromise on video quality. Charge or power your ThinkPad with the included ThinkPad 65W AC Adapter. The cable security lock slot hole ensures the safety of the dock while the convenient eject button allows for one-step system removal.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkPad Basic Dock - port replicator - VGA |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 34.5 cm x 16.25 cm x 5.56 cm |
| Weight | 820 g |
| Power | Power adapter - external AC 120/230 V (50/60 Hz) 65 Watt Power Provided |
| Product Type | Port replicator |
| Localisation | Europe |
| Designed For | ThinkPad A475 20KL, 20KM; L440; L450; L460; L470; L540; L560; L570; P50s; P51s; T25; T440; T440s; T450; T450s; T460; T460s; T470; T470s; T540p (65 Watt); T550; T560; T570; W550s; X240; X250; X260 20F5, 20F6; X270 |
| Video Interfaces | VGA |
General features
| Width | 34.5 cm |
| Depth | 16.25 cm |
| Height | 5.56 cm |
| Weight | 820 g |
| Product Type | Port replicator |
| Localisation | Europe |
Ports
| Interfaces | 3 x USB 2.0 - 4 pin USB Type A ¦ 1 x SuperSpeed USB 3.0 - 9 pin USB Type A ¦ 1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) ¦ 1 x network - 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x docking / port replicator |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 1 year |
Compliance
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), "Always On" USB port |
| Compliant Standards | Plug and Play, UL, VCCI, BSMI, GOST, NOM, CB, DOC, FCC, KCC, UkrSEPRO |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
Power
| Power Device | Power adapter - external |
| Voltage Required | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power Provided | 65 Watt |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 43 °C |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu


