
PGScreenProtectoriPhone17|17Pro / 16|16Pro UWF
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Skærmbeskytteren fra SAFE. by PanzerGlass er for real. Designet til dig, dine venner og din kæreste. Skabt til at modstå scratches og drops, når I slentrer gennem byen og danser hele natten. Og lavet af 60 % genanvendt materiale, så vi sammen kan tage endnu et skridt mod en bedre fremtid. Glasset fungerer som en diskret airbag, der beskytter din skærm, uden at det går ud over telefonens funktionalitet og lækre design. Det har endda en belægning, der reducerer fedtfingre og snavsNår du vælger SAFE., gør du det ikke kun for din egen skyld, men også for alle dem, der kan få glæde af din telefon efter dig! Ved at passe godt på din elskede mobil kan du nemlig give den et andet, tredje og nogle gange fjerde liv hos en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed – og én måde at bidrage til mere bæredygtig fremtid på! En anden er at bruge mindre emballage: Den her skærmbeskyttelse bruger 33 %* mindre papiremballage end tidligere modeller og leveres i en genanvendelig FSC -mærket æske.SAFE. er noget, man føler sig. Det skal være nemt, ligetil og for alle. Uden lange manualer og langhårede instruktioner. Og får du brug for en ekstra hånd, tjekker du bare trin-for-trin-guiden eller QR-koden til videoen. Og husk: Så snart skærmbeskytteren sidder på din mobil, er det slut med at frygte slo-mo-synet af din skærm, der nosediver mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv".Selv den bedste skærmbeskyttelse er nul værd, hvis den går ud over skærmoplevelsen! I hvert fald hvis du spørger os. Derfor har den her skærmbeskytter størrelsen "Ultra-Wide Fit"! Det betyder, at den beskytter fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et cover. Vil du være ekstra SAFE., kan du altså nemt kombinere skærmbeskyttelsen med et cover og en kameralinsebeskytter fra SAFE. by PanzerGlass ?.Keep your phone SAFE.*Beregnet af tredjepartslaboratorium ved at sammenligne vægten af den nye papiremballage introduceret i 2023 med vægten af den tidligere papiremballage introduceret i 2022 (CPRTC, rapportnummer ZSA20231301-0016).
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Nem installation Så nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.
- Ultra-Wide Fit Giver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.
- 60% genanvendt glas Samme styrke. Genbrugsløsning. Denne beskytter er lavet af 60% genanvendt glas.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- 100 % berøringsfølsomhed Føles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
- Krystalklart Så gennemsigtig, at du måske ikke engang bemærker den – altså ikke før din enhed falder til jorden, og din skærm ikke revner.
- Afvisende over for fingeraftryk Olie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.
- Kan anvendes sammen med en case Beskytter din skærm, samtidig med at der plads til et cover.
- The Global Recycled Standard (GRS) GRS er en international produktstandard, der stiller krav til genanvendte materialer. Det gælder blandt andet deres sporbarhed, kemiske indhold og miljømæssige påvirkning.
Product specifications
| Product Description | SAFE. by PanzerGlass - screen protector for mobile phone - ultra-wide fit |
| Dimensions (WxDxH) | 6.724 cm |
| Weight | 14 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Length | 14.535 cm |
| Product Material | Polyethylene terephthalate (PET), tempered glass (super+) |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.71 mm |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 17, 17 Pro |
| Protection | Scratch-resistant, water repellent, dirt repellent, drop protection, shock-resistant, fumble protection, fingerprint-resistant, smudge-resistant, grease protection |
| Coating | Oleophobic, smudge-free |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Package Type | Bulk |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Scratch-resistant, water repellent, dirt repellent, drop protection, shock-resistant, fumble protection, fingerprint-resistant, smudge-resistant, grease protection |
| Product Material | Polyethylene terephthalate (PET), tempered glass (super+) |
| Coating | Oleophobic, smudge-free |
| Width | 6.724 cm |
| Length | 14.535 cm |
| Weight | 14 g |
| Thickness | 0.71 mm |
Compliance
| Features | Use with case |
| Compliant Standards | FSC |
| Product Recycled Content | 60 % - made from recycled glass |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 1.2 cm |
| Shipping Height | 19.5 cm |
| Shipping Weight | 45 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 17, 17 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu



