
CARE by PanzerGlass Case Black iPhone 15
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Fearlessly Fashionable, BABY! Et virkelig smukt og beskyttende cover for de modige og stilsikre. Opgrader din mobil og dit outfit med CARE by PanzerGlass . Det ultimative møde mellem bæredygtighed, sikkerhed og personlig stil. Vores kvalitetscovere er designet til at fuldende dit udtryk og rykke grænserne for beskyttelse – og samtidig holde dig på forkant af de nyeste modetrends. Care by PanzerGlass fremhæver din personlige stil, så du står skarpt og sikkert. Med sit slanke design og lækre overflade får du den perfekte kombination af æstetik og komfort – og et sikkert greb om din mobil. Den optimerede kamerabeskyttelse hjælper dig med at passe ekstra godt dine minder. Forbinder nemt til alle dine MagSafe-enheder og sikrer, at du altid er opladet og klar. Hos PanzerGlass er vi meget optaget af design og nytænkning. Men vi insisterer også på at tage ansvar og gøre en forskel i verden. Derfor fremstiller vi blandt andet vores covere af genbrugsmateriale og dokumenter vores miljøindsats med verificerede tal og fakta. Så du altid kan stole på det, vi siger. DARE TO CARE Care er et internationalt livsstils- og techbrand, kendt for sit legende og ansvarlige design. Skabt af de bedste materialer og inspireret af de nyeste trends inden for mode, kunst og musik. Med CARE tager vi ansvar for mennesker og den verden, vi lever i. Vi understøtter bæredygtighed og dit personligt udtryk – og forlænger dine enheders holdbarhed. Opgrader din mobil til en stilsikker og godt beskyttet accessory. Vis verden, at du tager ansvar. Dare to care.
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- 1.2 meter drop tested Tested to withstand drops from heights of up to 1.2 meters.
- Slim design Enjoy sleek aesthetics and lightweight protection that doesn"t compromise on style or functionality.
- Recycled plastic Made of 100% recycled plastic for a better tomorrow.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Self-healing TPU material The self-healing TPU material can make scratches disappear almost like magic.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- Full access to all functions Protects your device while still providing easy access to all button controls.
Product specifications
| Product Description | CARE by PanzerGlass - back cover for mobile phone |
| Dimensions (WxDxH) | 7.522 cm x 1.309 cm x 15.138 cm |
| Weight | 40 g |
| Product Type | Back cover for mobile phone |
| Colour | Black |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Designed For | Apple iPhone 15 |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
General features
| Width | 7.522 cm |
| Depth | 1.309 cm |
| Height | 15.138 cm |
| Weight | 40 g |
| Package Details | Hanging box |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Colour | Black |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
Cover description
| Type | Protective cover |
| Recommended Use | For mobile phone |
| Protection | Drop protection, fumble protection, scratch-resistant, shock-resistant |
| Cover Type | Back cover |
| Features | Enhanced camera protection, slim |
| Max Height of Drop Protection | 1.2 m |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 15 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

PanzerGlass Samsung Galaxy A03S/A03, Black

PanzerGlass Picture Perfect iPhone 14 Pro/Pro Max

PanzerGlass SAFE Bundle, Apple iPhone 12 mini
