
PG Stealth Screen Protector iPhone 17 Pro UWF
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
PERFEKT INSTALLATION HVER GANG. Monteringen er aldrig gået hurtigere. Med FASTFIT IN-A-BOX systemet fra PanzerGlass er det slut med skæve placeringer og støvkorn under glasset. Bare læg telefonen med forsiden opad, træk i tapen, og vupti – perfekt montering hver gang.Lidt som en ninja til din skærm – Stealth fra PanzerGlass beskytter uden at gøre væsen af sig. Skærmbeskyttelsen er lavet af 60 % genanvendt glas, og med en hårdhed på Mohs 6 klarer den nemt hverdagens ridser og stød.Anti-reflektiv coating reducerer genskin fra sol og lamper, så du kan se skærmen – selv i stærkt lys. Refleksion? Under 1 %. Gennemsigtighed? Spot on. Og med anti-fingerprint-belægning holder den også snavs og fedt væk. Faktisk er topcoatingen så holdbar, at den kan klare over 10.000 swipes med ståluld (!).Som en bonus har den anti-blue light-teknologi, der skåner øjnene, når du scroller i timevis.Skærmbeskyttelsen er udformet i størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en krystalklar skærmoplevelse og efterlader plads langs kanterne til et cover. For at opnå fuld beskyttelse kan du kombinere med en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskyttelse og et CARE by PanzerGlass cover.Enkel, trinbaseret guide og QR-kode til monteringsvideo medfølger. Og husk: Når beskyttelsen er monteret, er det slut med at frygte synet af din telefon med kurs mod jorden. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede på "Tilføj til kurv".
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Nem installation Så nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.
- Ultra-Wide Fit Giver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.
- FASTFIT IN-A-BOX Fejlfri montering hver gang. Placer blot din enhed og træk i fanen for en perfekt montering med FASTFIT IN-A-BOX.
- 60% genanvendt glas Samme styrke. Genbrugsløsning. Denne beskytter er lavet af 60% genanvendt glas.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- 100 % berøringsfølsomhed Føles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
- Reducerer blålys Reducerer det stærke blå lys fra din skærm, som kan være hårdt for øjnene og forstyrre søvnen, hvis du bruger din enhed lige før sengetid.
- Anti-reflective Reducerer refleksioner fra sollys og kunstigt lys, så du altid kan se, hvad der sker på din skærm, selv når du ligger på stranden, slapper af i parken eller nyder en kop kaffe på en solbeskinnet terrasse.
- Afvisende over for fingeraftryk Olie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.
- Kan anvendes sammen med en case Beskytter din skærm, samtidig med at der plads til et cover.
- The Global Recycled Standard (GRS) GRS er en international produktstandard, der stiller krav til genanvendte materialer. Det gælder blandt andet deres sporbarhed, kemiske indhold og miljømæssige påvirkning.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass - screen protector for mobile phone - UWF stealth, EN |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Colour | Clear |
| Intended For | Mobile phone |
| Frame Colour | Black |
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
| Protection | Blue light reduction, scratch-resistant |
| Coating | Anti-glare, anti-fingerprint, antibacterial |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Blue light reduction, scratch-resistant |
| Coating | Anti-glare, anti-fingerprint, antibacterial |
| Frame Colour | Black |
| Colour | Clear |
Warranty
| Service & Support | Exchange - 1 year |
Compliance
| Features | Use with case |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 2.29 cm |
| Shipping Depth | 11.7 cm |
| Shipping Height | 19.5 cm |
| Shipping Weight | 18.1 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
Apple iPhone 17 Pro Ceramic UWF

PanzerGlass Apple iPhone 14 Plus/13 Pro Max, UWF
