
Anti-Reflective Armor ScreenProtector iPhone17 Pro
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
When it comes to your phone, you want protection and optimal screen readability. The Anti-Reflective Armor Screen Protector from PanzerGlass delivers both. Made with 60% recycled glass protecting your screen from everyday accidents.The new anti-reflective treatment significantly decreases reflection and increases the light transmitted. That means you can view your screen in full sunlight with barely a hint of reflection.The effect is obtained by means of a multilayer coating with different refractive indexes and a special surface structure that mimics the structure of a moth"s eye. The texture provides a soft look, anti-glare properties and very low friction. With light transmission of more than 94% and reflectivity below 0.3%.Installation is a breeze, thanks to the EasyAligner included in the box. We"ve made it as simple as can be with step-by-step instructions and a QR code for quick access to our online how-to video. Once the protection is applied, you"ll never again have to worry about your phone tumbling screen-first. This may not happen, but then again… it might!For extra protection, pair the Anti-Reflective Armor Screen Protector with PanzerGlass PicturePerfect or Hoops camera lens protectors, and a case from CARE by PanzerGlass .
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Ekstrem antirefleks Ingen genskin i sollys giver en bedre skærmoplevelse.
- Mat overflade Skaber friktion samtidig med at den er fuldstændig transparens.
- Nem installation Så nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.
- EasyAligner medfølger Den medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
- Afvisende over for fingeraftryk Olie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.
- The Global Recycled Standard (GRS) GRS er en international produktstandard, der stiller krav til genanvendte materialer. Det gælder blandt andet deres sporbarhed, kemiske indhold og miljømæssige påvirkning.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass - screen protector for mobile phone - anti-reflective armour, with EasyAligner |
| Dimensions (WxDxH) | 6.724 cm |
| Weight | 18 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Length | 14.535 cm |
| Product Material | Tempered glass (V150), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.71 mm |
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
| Protection | Anti-reflective, drop protection, scratch-resistant, anti-glare, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt protection |
| Coating | Oleophobic |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Anti-reflective, drop protection, scratch-resistant, anti-glare, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt protection |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Product Material | Tempered glass (V150), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Coating | Oleophobic |
| Width | 6.724 cm |
| Length | 14.535 cm |
| Weight | 18 g |
| Thickness | 0.71 mm |
Compliance
| Features | Use with case |
| Compliant Standards | FSC, Global Recycle Standard (GRS) |
| Product Recycled Content | 60 % - made of recycled glass |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 1.2 cm |
| Shipping Height | 19.5 cm |
| Shipping Weight | 56 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
