
PanzerGlass Re:Fresh Apple iPhone 15 Plus
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Want less waste? And more screen protection? The brand-new Re:fresh screen protector from PanzerGlass is made of 45% certified trash and will keep your screen safe from accidental bumps against sharp-edged dangers, crushing falls onto stone-hard pavements and other hazards of everyday life. The scratch, shock and drop-resistant screen protector even has a smudge-free coating that reduces traces of fingerprints and grease to give you a clear screen view. And like all our products, it comes in a box made of recyclable FSC-certified paper. Prolonging the lifetime of our devices, thereby postponing the need to produce new ones, is one way of working toward a more sustainable future. Another is to protect the world"s wildlife and reduce plastic waste in nature. To this end, PanzerGlass has teamed up with non-profit organization The Perfect World Foundation to support "Project Ocean". For each Re:fresh sold, PanzerGlass will make a donation to the project, dedicated to protecting marine life, for instance by reducing the amount of plastic and ghost nets that end up in our oceans. The screen protector comes with an EasyAligner that makes installation a piece of cake (seriously!), and to make it even easier, we"ve included step-by-step instructions as well as a QR code for quick access to our online how-to video. And remember: Once the screen protection is applied, you"ll never again fear the sight of your phone tumbling to the ground screen first. This may not happen, but if it does, you"ll regret not having clicked "add to cart". The screen protector is Ultra-Wide Fit, meaning it covers the front surface of your phone, providing a complete and crystal-clear view of your screen, while still leaving a little room around the edges for a PanzerGlass case. If you want 360-degree phone protection, combine the screen protector and case with a PanzerGlass PicturePerfect camera lens protector.
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Nem installation Så nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.
- EasyAligner medfølger Den medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.
- Ultra-Wide Fit Giver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.
- 3x mere ridsefast Er 3x mere ridsefast end vores iPhone 14-skærmbeskytter og passer SÅ godt på din skærm, at ridserne nærmest ikke har en chance.
- Lavet af 45% certificeret affald At bruge mere bæredygtige materialer er en måde at arbejde hen imod en mere bæredygtig fremtid – denne skærmbeskytter er lavet af 45% certificeret affald.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- 100 % berøringsfølsomhed Føles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
- Ændrer ikke farve over tid Specialdesignet til at undgå farveændringer over tid.
- Diamant styrke Diamantstyrke varer – næsten – evigt, og det er vores absolut stærkeste glas.
- Krystalklart Så gennemsigtig, at du måske ikke engang bemærker den – altså ikke før din enhed falder til jorden, og din skærm ikke revner.
- Afvisende over for fingeraftryk Olie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.
- Kan anvendes sammen med en case Beskytter din skærm, samtidig med at der plads til et cover.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass Re:fresh - screen protector for mobile phone - ultra-wide fit with EasyAligner |
| Dimensions (WxDxH) | 7.447 cm 15.71 cm |
| Weight | 22 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Product Material | Tempered glass |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.6 mm |
| Frame Colour | Black |
| Designed For | Apple iPhone 15 Plus |
| Protection | Drop protection, shock-resistant, scratch-resistant, fingerprint-resistant, yellowing protection, water repellent, oil repellent |
| Coating | Anti-smudge |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Drop protection, shock-resistant, scratch-resistant, fingerprint-resistant, yellowing protection, water repellent, oil repellent |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Product Material | Tempered glass |
| Coating | Anti-smudge |
| Width | 7.447 cm |
| Height | 15.71 cm |
| Weight | 22 g |
| Thickness | 0.6 mm |
| Frame Colour | Black |
Compliance
| Features | Use with case |
| Compliant Standards | Global Recycle Standard (GRS) |
| Product Recycled Content | 45 % |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 1.2 cm |
| Shipping Height | 19.5 cm |
| Shipping Weight | 60 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 15 Plus |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu


