
PG Screen Protector iPhone17 Pro UWF
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
PERFEKT INSTALLATION HVER GANG. Monteringen er aldrig gået hurtigere. Med FASTFIT IN-A-BOX systemet fra PanzerGlass er det slut med skæve placeringer og støvkorn under glasset. Bare læg telefonen med forsiden opad, træk i tapen, og vupti – perfekt montering hver gang.Med denne skærmbeskyttelse fra PanzerGlass får du det hele. Skærmbeskyttelsen er lavet af 60 % genanvendt materiale, er 3 x mere ridsefast end tidligere modeller og beskytter din skærm mod både ridser, revner, slag og stød – vel at mærke uden at det går ud over telefonens funktionalitet og design. Glasset har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs på skærmen. Skærmbeskyttelsen er udformet i størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en krystalklar skærmoplevelse og efterlader plads langs kanterne til et cover. For at opnå fuld beskyttelse kan du kombinere skærmbeskyttelsen med en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskyttelse og et CARE by PanzerGlass cover.Enkel, trinbaseret guide og QR-kode til monteringsvideo medfølger. Og husk: Når beskyttelsen er monteret, behøver du ikke at frygte synet af din telefon med kurs mod jorden. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede på "Tilføj til kurv".
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- Ultra-Wide Fit Covers the entire front surface of your device to provide a complete and clear view of your screen, while still leaving room for a case.
- FASTFIT IN-A-BOX Flawless installation every time. Simply place your device and pull the tab for a flawless installation with the FASTFT IN-A-BOX.
- 60% recycled glass Same strength. Circulation solution. This protector is made of 60% recycled glass.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- 100% touch sensitivity Feels like the original screen with 100% touch sensitivity.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- Crystal-clear view So clear that you might not even notice it"s there, well, not until your device tumbles to the ground and your screen doesn"t crack.
- Fingerprint resistant Repels oil and water, reducing traces of fingerprints as well as dirt, disinfectant gel and hand lotion.
- Case friendly Keeps your screen safe while still leaving room for a protective case.
- The Global Recycled Standard (GRS) GRS is an international product standard that defines requirements for recycled materials in terms of e.g. traceability, chemical content and environmental impact.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass - screen protector for mobile phone - ultra-wide fit with FASTFIT IN-A-BOX |
| Dimensions (WxDxH) | 6.764 cm |
| Weight | 19 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Length | 14.575 cm |
| Product Material | Tempered glass (microfracture2023), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Colour | Clear |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.71 mm |
| Frame Colour | Black |
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
| Protection | Drop protection, scratch-resistant, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt-resistant, bump protection, grease protection |
| Coating | Smudge-free, oleophobic |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Drop protection, scratch-resistant, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt-resistant, bump protection, grease protection |
| Product Material | Tempered glass (microfracture2023), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Coating | Smudge-free, oleophobic |
| Width | 6.764 cm |
| Length | 14.575 cm |
| Weight | 19 g |
| Thickness | 0.71 mm |
| Frame Colour | Black |
| Colour | Clear |
Compliance
| Features | Use with case |
| Compliant Standards | FSC, Global Recycle Standard (GRS) |
| Product Recycled Content | 60 % - made of recycled glass |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 11 cm |
| Shipping Depth | 2.4 cm |
| Shipping Height | 22 cm |
| Shipping Weight | 143 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 17 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
