
PanzerGlass CARE Transparent MagSafe iPhone 16 Pro
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
En sikker favorit. Skabt til storbyens eventyr og udfordringer. Giver din mobil ultimativ beskyttelse. Faldtestet på alle hjørner og vinkler fra 4,8 meters højde. Fremstillet af genanvendt plastik. Trådløs opladning og MagSafe-kompatibel. 1 års garanti mod gul misfarvning – uden forbehold og undtagelser. Det ultratynde og samtidig bomstærke og stilsikre cover er din perfekte partner i storbyen. Til træning og løb – og alt muligt andet. Klarer alle byens udfordringer og underlag. Giver dig optimal kamerabeskyttelse, så dine billeder og selfies altid er sikre. DARE TO CARE Care er et internationalt livsstils- og techbrand, kendt for sit legende og ansvarlige design. Skabt af de bedste materialer og inspireret af de nyeste trends inden for mode, kunst og musik. Med CARE tager vi ansvar for mennesker og den verden, vi lever i. Vi understøtter bæredygtighed og dit personligt udtryk – og forlænger dine enheders holdbarhed. Opgrader din mobil til en stilsikker og godt beskyttet accessory. Vis verden, at du tager ansvar. Dare to care.
- 4.8 meter drop tested Tested to withstand drops from heights of up to 4.8 meters.
- Recycled plastic Made of 100% recycled plastic for a better tomorrow.
- MagSafe compatible Works perfectly with MagSafe for hassle-free wireless charging.
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- Full access to all functions Protects your device while still providing easy access to all button controls.
- Anti-yellowing Designed specifically to prevent yellowing, even after long time use.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
Product specifications
| Product Description | CARE by PanzerGlass Urban Combat - back cover for mobile phone |
| Dimensions (WxDxH) | 7.645 cm x 1.432 cm x 15.469 cm |
| Weight | 34 g |
| Product Type | Back cover for mobile phone - MagSafe compatibility |
| Colour | Black, transparent |
| Material | Oleophobic coating, thermoplastic polyurethane (TPU), polycarbonate (PC) |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
General features
| Width | 7.645 cm |
| Depth | 1.432 cm |
| Height | 15.469 cm |
| Weight | 34 g |
| Package Details | Hanging box |
| Material | Oleophobic coating, thermoplastic polyurethane (TPU), polycarbonate (PC) |
| Colour | Black, transparent |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
Cover description
| Type | Protective cover |
| Recommended Use | For mobile phone |
| Protection | Scratch-resistant, yellowing protection, drop protection, shock-resistant |
| Cover Type | Back cover |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 11 cm x 1.8 cm x 19.5 cm / 68 g |
| Features | Wireless charging support, enhanced camera protection, slim design |
| MagSafe Compatibility | Yes |
| Compliant Standards | FSC, MIL-STD-810H |
| Max Height of Drop Protection | 4.8 m |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu

