
LOGITECHSKU: 910-005448EAN: 910-005448
Logitech MX Vertical Ergonomic Mouse
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
50,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
MX Vertical er en avanceret ergonomisk mus der kombinerer et smart og effektivt design med den høje ydeevne der kendetegner Logitechs MX-serie. Fjern alt ubehag med en mus designet til at reducere muskelbelastning, mindske håndledstryk og forbedre kropsholdningen.
- ERGONOMISK OG EFFEKTIV MX Vertical er en avanceret ergonomisk mus der kombinerer et smart og effektivt design med den høje ydeevne der kendetegner Logitechs MX-serie. Fjern alt ubehag med en mus designet til at reducere muskelbelastning, mindske håndledstryk og forbedre kropsholdningen
- NATURLIG HÅNDTRYKSPOSITION MX Verticals naturlige håndtryksposition reducerer muskelspændingen med 10 procent1 og fremmer en mere ergonomisk kropsholdning
- 57 ° LODRET VINKEL TIL FORBEDRET HÅNDLEDSPLACERING MX Verticals lodrette vinkel på 57 grader aflaster håndleddet mens tommelfingeren hviler komfortabelt på tommelfingerstøtten
- PASSER FANTASTISK TIL STORE TIL MELLEMSTORE HÆNDER MX Vertical passer fantastisk til store til mellemstore hænder – specielt designet og skulptureret af Logitechs team af ergonomiske og designeksperter. Er du ikke sikker på din håndstørrelse?
- BRUGERTESTET. GODKENDT AF ERGOTERAPEUTER MX Vertical er designet og testet i overensstemmelse med en række kriterier der er fastsat af førende ergoterapeuter, f.eks. med hensyn naturlig håndstilling, mindre muskelbelastning og aflastning af håndleddet
- 4X FÆRRE HÅNDBEVÆGELSER Avanceret optisk sporing med en dedikeret markørhastighedsknap resulterer i 4 gange færre håndbevægelser2 – reducerer træthed i muskler og hænder. Markørhastighed og nøjagtighed kan tilpasses i Logi Options+
- HÅNDFORMET OG MED BEHAGELIG OVERFLADE MX Vertical er udformet så den ligger godt i hånden og er behagelig at røre ved. Den enestående form passer til de fleste håndstørrelser og -typer, og den gummibelagte overflade giver et sikkert og naturligt greb
- DER ER MASSER AF MULIGHEDER Få mere ud af dine mus. Du kan nemt tage kontrol over din arbejdsgang med Logi Options+, der er designet til at ændre din måde at arbejde på. Med Logi Options+ kan du arbejde på tværs af enheder og operativsystemer ved hjælp af Flow, indstille registreringshastighed, tilpasse individuelle knapper samt bruge foruddefinerede app-specifikke tilpasninger og Smart Actions til at optimere næsten alle aspekter af din arbejdsgang. Fås til Windows og macOS
- KNAP TIL MARKØRHASTIGHED Du kan ændre markørens hastighed og præcision med et enkelt tryk på en knap så du altid har den optimale kontrol. MX Vertical er udstyret med klassens bedste præcisionssensor på 4000 DPI så hånden skal bevæges 4 gange mindre end med almindelige mus.2
- KVALITETSSCROLLEHJUL Du kan gøre alting hurtigere med præcisionsscrollehjulet der har et bekvemt midterklik
- HURTIG OPLADNING Op til fire måneder på en fuld opladning – og et minuts hurtig opladning sikrer nok strøm til tre timers brug. Brug USB-C-opladerkablet når der skal mere strøm på
- KOMPATIBEL MED EASY-SWITCH OG FLOW Etabler binding til op til tre enheder og skift let mellem dem med et enkelt tryk på en knap eller ved blot at flytte markøren fra en skærm til en anden med Logitech Flow
- TRE TILSLUTNINGSMULIGHEDER Tilslut MX Vertical via det medfølgende USB-C opladerkabel, Logitech Unifying-modtager eller Bluetooth . Du får den bedste produktoplevelse med Bluetooth hvis du opgraderer computerens operativsystem til den nyeste version
Product specifications
| Product Description | Logitech MX Vertical - vertical mouse - USB, Bluetooth, 2.4 GHz - graphite |
| Features | Logitech Unifying receiver, on-the-fly DPI switching, Logitech Advanced Optical Tracking, Easy-Switch technology, precision scroll wheel, Logitech Flow |
| Dimensions (WxDxH) | 7.9 cm x 12 cm x 7.85 cm |
| Weight | 135 g |
| OS Required | Microsoft Windows 7 / Windows 8 or later, Apple macOS 10.12 or later, Apple MacOS X 10.12 or later |
| Device Type | Vertical mouse - ergonomic |
| Connectivity Technology | Wireless, wired - USB, Bluetooth, 2.4 GHz |
| Buttons Qty | 6 |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Movement Resolution | 4000 dpi |
| Colour | Graphite |
| Wireless Receiver | USB wireless receiver |
| Performance | Realtime sensitivity switching 400 - 4000 dpi |
General features
| Device Type | Vertical mouse |
| Wireless Receiver | USB wireless receiver |
| Ergonomic Design | Yes |
| Width | 7.9 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 7.85 cm |
| Weight | 135 g |
| Colour | Graphite |
Compliance
| Included Accessories | USB-C charging cable |
Software
| OS Required | Microsoft Windows 7 / Windows 8 or later, Apple macOS 10.12 or later, Apple MacOS X 10.12 or later |
Battery
| Technology | Lithium polymer |
| Capacity | 240 mAh |
| Standby Time | Up to 4 month |
Input device
| Connectivity Technology | Wireless, wired |
| Interface | USB, Bluetooth, 2.4 GHz |
| Max Operating Distance | Up to 10 m |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Buttons Qty | 6 |
| Movement Resolution | 4000 dpi |
| Performance | Realtime sensitivity switching 400 - 4000 dpi |
| Features | Logitech Unifying receiver, on-the-fly DPI switching, Logitech Advanced Optical Tracking, Easy-Switch technology, precision scroll wheel, Logitech Flow |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 8.61 cm |
| Shipping Depth | 15.2 cm |
| Shipping Height | 19.4 cm |
| Shipping Weight | 372 g |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

ObnovljenoNa zalogi
HP
HP Thunderbolt Dock 120W G2
50,00 €

Novo
Lenovo
Ovitek za notesnik/tablico 35,5 cm (14″) Lenovo Yoga/X1 Carbon črno/siva (GX40X02932)
49,89 €

Novo
Samsung
Hišni polnilec 100-240V => 1x USB-C Samsung 45W EP-T4510 za mobilni telefon ali tablični računalnik + kabel (EP-T4510XBEGEU)
50,39 €

Novo
Baseus
Hišni polnilec 100-240V => 2x USB-A 2x USB-C 65W za mobilni telefon ali tablični računalnik GaN3 PRO PD3 + QC4 Baseus (CCGP040101)
49,38 €