
HP Thunderbolt Dock 120W G2
Cena z DDV
Opis izdelka
HP Thunderbolt Dock G2 connects the included cable to your notebook to access a wired network, data, video, and charging with a dock that supports both HP and non-HP Thunderbolt and USB-C notebooks. HP Thunderbolt Dock G2 reclaims your work area with this space-saving centerpiece that helps create a clean desk. Its elegant, black, rounded design with smooth accents changes everything you thought you knew about docks. HP Thunderbolt Dock G2 helps IT easily secure and remotely manage a wide range of HP notebooks and the dock with advanced network manageability features built into the dock, including WoL and MAC address pass-through in all power states and PXE Boot.
- Command your workspace from a single Thunderbolt 3 (USB-C) connection Connect the included cable to your notebook to access a wired network, data, video, and charging with a dock that supports both HP and non-HP Thunderbolt and USB-C notebooks.
- Reset your perception Reclaim your work area with this space-saving centerpiece that helps create a clean desk. Its elegant, black, rounded design with smooth accents changes everything you thought you knew about docks.
- Manage your enterprise fleet like a boss Help IT easily secure and remotely manage a wide range of HP notebooks and the dock with advanced network manageability features built into the dock, including WoL and MAC address pass-through in all power states and PXE Boot.
Product specifications
| Product Description | HP Thunderbolt Dock G2 - docking station - VGA, DP, 2 x DP |
| Dimensions (WxDxH) | 9.8 cm x 9.8 cm x 6.9 cm |
| Weight | 800 g |
| Power | Power adapter 120 Watt Power Provided |
| Product Type | Docking station |
| Designed For | OMEN by HP Laptop 16; EliteBook 830 G6; ProBook 44X G7, 44X G9, 455r G6, 45X G5, 45X G6, 45X G7, 45X G8, 45X G9, 470 G5, 630 G8, 635, 640 G5, 64X G4, 650 G4, 650 G5; ZBook 14u G5, 14u G6, 15u G5, 15u G6, Power G8, Power G9; ZBook Firefly 14 G7, 14 G8, 14 G9, 15 G7, 15 G8, 16 G9; ZBook Fury 16 G9 |
| Video Interfaces | VGA, DP, 2 x DP |
General features
| Width | 9.8 cm |
| Depth | 9.8 cm |
| Height | 6.9 cm |
| Weight | 800 g |
| Product Type | Docking station |
Ports
| Interfaces | 3 x SuperSpeed USB 3.0 - 9 pin USB Type A ¦ 1 x USB-C ¦ 1 x headphone/microphone combo jack - mini-phone 3.5 mm ¦ 1 x display / video / USB - Thunderbolt ¦ 1 x network - Ethernet - RJ-45 ¦ 1 x display / video - DisplayPort - 24 pin USB-C ¦ 1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) ¦ 2 x audio / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort |
Compliance
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), charging via USB, LED indicator |
| Cables Included | 1 x USB-C cable - 70 cm |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
Power
| Power Device | Power adapter |
| Power Provided | 120 Watt |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
Compatible with
| Designed For | OMEN by HP Laptop 16-b1010nl, 16-c0034nl, 16-c0035nl ¦ HP Elite Dragonfly Notebook ¦ HP Elite x360 1040 G9 Notebook, 830 G9 Notebook ¦ HP EliteBook 1040 G4 Notebook, 1040 G9 Notebook, 640 G9 Notebook, 645 G9 Notebook, 650 G9 Notebook, 655 G9 Notebook, 735 G5 Notebook, 735 G6 Notebook, 745 G5 Notebook, 745 G6 Notebook, 755 G5 Notebook, 830 G6, 830 G9 Notebook, 835 G8 Notebook, 835 G9 Notebook, 840 Aero G8 Notebook, 840 G9 Notebook, 845 G8 Notebook, 845 G9 Notebook, 855 G8 Notebook, 860 G9 Notebook, 865 G9 Notebook ¦ HP EliteBook x360 1012 G2 Notebook, 1020 G2 Notebook, 1030 G2 Notebook, 1030 G3 Notebook, 1030 G4 Notebook, 1030 G7 Notebook, 1030 G8 Notebook, 1040 G5 Notebook, 1040 G6 Notebook, 1040 G7 Notebook, 1040 G8 Notebook, 830 G5 Notebook, 830 G6 Notebook, 830 G7 Notebook, 830 G8 Notebook ¦ HP Pro x360 435 G9 Notebook ¦ HP ProBook 430 G4 Notebook, 430 G5 Notebook, 430 G6 Notebook, 430 G7 Notebook, 430 G8 Notebook, 440 G4 Notebook, 440 G5 Notebook, 440 G6 Notebook, 440 G7 Education Edition Notebook, 440 G7 Notebook, 440 G8 Notebook, 440 G9 Notebook, 445 G6 Notebook, 445 G7 Notebook, 445 G8 Notebook, 445 G9 Notebook, 445r G6 Notebook, 450 G5 Notebook, 450 G6 Notebook, 450 G7 Notebook, 450 G8 Notebook, 450 G9 Notebook, 455 G5 Notebook, 455 G6 Notebook, 455 G7 Notebook, 455 G8 Notebook, 455 G9 Notebook, 455r G6 Notebook, 470 G5 Notebook, 630 G8 Notebook, 635 Aero G8 Notebook, 640 G4 Notebook, 640 G5 Notebook, 645 G4 Notebook, 650 G4 Notebook, 650 G5 Notebook ¦ HP ProBook x360 435 G7 Notebook, 435 G8 Notebook, 440 G1 Notebook ¦ HP ZBook 14u G5 Mobile Workstation, 14u G6 Mobile Workstation, 15u G5 Mobile Workstation, 15u G6 Mobile Workstation, Power G8 Mobile Workstation, Power G9 Mobile Workstation ¦ HP ZBook Firefly 14 G7 Mobile Workstation, 14 G8 Mobile Workstation, 14 G9 Mobile Workstation, 15 G7 Mobile Workstation, 15 G8 Mobile Workstation, 16 G9 Mobile Workstation ¦ HP ZBook Fury 16 G9 Mobile Workstation |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Logitech MX Vertical Ergonomic Mouse

Ovitek za notesnik/tablico 35,5 cm (14″) Lenovo Yoga/X1 Carbon črno/siva (GX40X02932)

Hišni polnilec 100-240V => 1x USB-C Samsung 45W EP-T4510 za mobilni telefon ali tablični računalnik + kabel (EP-T4510XBEGEU)
