
LENOVOSKU: 64B3GAT2EU
Lenovo ThinkVision P27QD-40 QHD/IPS 27'' USB-C
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
298,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Lenovo ThinkVision P27QD-40 - LED monitor - QHD - 27"
| Dimensions (WxDxH) | 61.34 cm x 19.5 cm x 53.91 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 6.8 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (typical) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), Tiny support |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Compliant Standards | China Energy standard Tier 1, Eyesafe Certified 2.0, TUV Rheinland Eye Comfort Certification (5-star) |
| Colour Support | 1.07 billion colours |
| Colour | Raven black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class D |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | QHD 2560 x 1440 at 120 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.2331 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) | 61.34 cm x 19.5 cm x 53.91 cm |
| Colour Gamut | 98% DCI-P3, 99% BT.709, 99% sRGB |
| Built-in Ethernet | Yes |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class (HDR) | Class F |
| Diagonal Size | 27" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 109 |
| Vertical Refresh Rate | 24 - 120 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 190 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | WLED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x DisplayPort cable - 1.8 m ¦ 1 x USB-A to USB-B cable - 1.8 m ¦ 1 x USB-C to USB-C cable - 1.5 m |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 17 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode) | 22 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 15.5 Watt |
| Power Consumption (Max) | 200 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Included Software | Lenovo ThinkColour |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 8 - 80% |
| Interfaces | USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream (data, power up to 15W) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream ¦ USB-B 3.2 Gen 1 upstream ¦ DisplayPort 1.4 output ¦ LAN ¦ DisplayPort 1.4 ¦ HDMI |
| Dimensions & Weight Details | With stand (lowest position) - width: 61.34 cm - depth: 19.5 cm - height: 38.41 cm - weight: 6.8 kg ¦ With stand (highest position) - width: 61.34 cm - depth: 19.5 cm - height: 53.91 cm - weight: 6.8 kg ¦ Without stand - width: 61.34 cm - depth: 4.6 cm - height: 35.7 cm - weight: 4.6 kg |
| Shipping Width | 69.3 cm |
| Shipping Depth | 15 cm |
| Shipping Height | 42.2 cm |
| Shipping Weight | 9.4 kg |
| Tilt Angle | -5/+23.5 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 155 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
BenQ
Monitor BenQ 68,6 cm (27,0") EX2710Q 2560x1440 Gaming 165Hz IPS 1ms 2xHDMI HDMI HAS Zvočniki 2x2W+Woofer FreeSync FreeSync Premium HDR10 Mobiuz
298,48 €

NovoNa zalogi
LENOVO
ThinkCentre TIO27, 27"QHD 2560x1440, IR-Cam
299,00 €

Novo
Samsung
Monitor Samsung 80 cm (31,5") S32D700EAU 3840x2160 VA 4ms HDMI DisplayPort sRGB99% HDR10 črna
296,86 €

Novo
Philips
Monitor Philips 68,6 cm (27,0") 275B1H/00 2560x1440 konferenca 75Hz IPS 4ms DVI HDMI DisplayPort 4xUSB3.2 Pivot Kamera Zvočniki 2x3W 3H sRGB123% B-line
296,55 €