
Lenovo Dockingstation - USB-C - HDMI, DP - 1GbE
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
2 x 3840 x 2160@60Hz 1 x HDMI 2.1, 1 x DP 1.4 1 x USB-A, 2 x USB-C 1x Gigabit Ethernet Lenovo USB-C Dual Display Travel Dock-enheden er en vigtig ledsager for moderne professionelle brugere på farten. Denne kompakte dynamo understøtter to 4K-skærme og strømforsyner din bærbare USB-C-computer med op til 100 W PD (med en ekstra 135 W USB-C-adapter). Enheden er designet med 66% genanvendt indhold i kabinettet, så dit CO2-aftryk reduceres. Og glem ikke den justerbare kabelhåndtering, der perfekt kombinerer effektivitet og brugervenlighed. Det er en sand produktivitetsbooster i hjemmet, på arbejdet eller overalt derimellem. ANSVARSFRASKRIVELSE: Lenovo USB-C- og Thunderbolt Dock-enheder er kompatible med notebooks, der understøtter USB-C Alt-Mode eller Thunderbolt-protokoller af branchestandard via deres USB Type-C-port. for at tjekke, om dock"en er kompatibel med dit system.
- Versatile connectivity Equipped with HDMI, DisplayPort, USB Type-A, USB-C, and RJ-45 interfaces, this docking station offers a wide range of connectivity options for various devices and peripherals, ensuring seamless integration into any workspace.
- High-resolution support Supports high-resolution displays up to 3840 x 2160 with a refresh rate of 60 Hz, providing crisp and clear visuals for an enhanced viewing experience on connected monitors.
- Efficient power delivery With a power supply of 100 W, this docking station not only connects multiple devices but also charges your laptop, ensuring your workstation remains operational without the need for an additional power source.
Product specifications
| Product Description | Lenovo - docking station - USB-C - HDMI, DP - 1GbE |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 12 cm x 5.5 cm x 2 cm |
| Weight | 137 g |
| Networking | Gigabit Ethernet |
| Power | Power adapter 100 Watt Power Provided |
| Product Type | Docking station |
| Localisation | English / Europe |
| Colour | Eclipse black |
| Docking Interface | USB-C |
| Video Interfaces | HDMI, DP |
General features
| Width | 12 cm |
| Depth | 5.5 cm |
| Height | 2 cm |
| Weight | 137 g |
| Enclosure Colour | Eclipse black |
| Product Type | Docking station |
| Localisation | English / Europe |
Ports
| Interfaces | 1 x display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort ¦ 1 x USB - 9 pin USB Type A ¦ 2 x USB-C - 24 pin USB-C ¦ 1 x network - 10/100/1G Ethernet - RJ-45 |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - replacement - 3 years |
Network
| Data Link Protocol | Gigabit Ethernet |
Compliance
| Compliant Standards | FCC, ICES, KCC, RCM, BSMI, VCCI, CB, cULus, EAC, TUV Mark, LoA, Ukraine DOC, NOM |
Power
| Power Device | Power adapter |
| Power Provided | 100 Watt |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
Resolution
| Max Resolution Details | 3840 x 2160 - 60 Hz |
Requirements
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Nahrbtnik za notesnik 39,6 cm (15,6″) Samsonite Guardit 2.0 črn (115330-1041)

HP USB-C Mini Dock

Torba za notesnik/tablico 41,6 cm (16″) HP Travel Plus 22L črna (A2CE1AA)
