
HPSKU: 9D9L6UT#ABBEAN: HP Monitor
HP 524pf -Series 5 Pro/FHD/IPS/HDMI - 24'' Monitor
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
126,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
HP 524pf - Series 5 Pro - LED monitor - Full HD (1080p) - 24" - Smart Buy
| Dimensions (WxDxH) | 53.94 cm x 18.95 cm x 50.32 cm - with stand |
| Weight | 4.9 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey with overdrive) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 10000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 24" |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, NOM, WHQL, CB, CCC, FCC, ISO 9241-307, KCC, ICES, cTUVus, TUV Bauart, CEC, KC, ERP, CECP, CEL, EAC, CEL Grade 1, BIS, low halogen, NRCS, Australian-New Zealand MEPS, Vietnam MEPS, South Africa Energy Label, Ukraine Energy Label, TUV flicker free, Works With Chromebook (WWCB) certified, Korea MEPS, Ukraine NSoC, UAE RoHS, Ukraine CoC, Eyesafe Certified 2.0, UAE ECAS |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Jet black, silver (stand) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class C |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz |
| Manufacturer Selling Program | HP Smart Buy |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.28 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25% |
| Dimensions (WxDxH) - with stand | 53.94 cm x 18.95 cm x 50.32 cm |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1949552 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 24" |
| Viewable Size | 23.8" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 93 |
| Vertical Refresh Rate | 50 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 120 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | Edge-lit LED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x HDMI cable ¦ 1 x DisplayPort cable ¦ 1 x USB-A to USB-B cable |
| Backlight Life | 30,000 hours |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 12 kWh/1000h |
| Power Consumption Stand by | 0.5 Watt |
| Included Software | HP Display Center, HP Display Manager |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Interfaces | HDMI (HDCP) ¦ DisplayPort (HDCP) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 (1 charging) ¦ USB-B |
| Dimensions & Weight Details | With stand - width: 53.94 cm - depth: 18.95 cm - height: 50.32 cm - weight: 4.9 kg ¦ Without stand - width: 53.94 cm - depth: 4.72 cm - height: 31.43 cm - weight: 3.4 kg |
| Shipping Width | 62.1 cm |
| Shipping Depth | 14 cm |
| Shipping Height | 39.3 cm |
| Shipping Weight | 7.4 kg |
| Tilt Angle | -5/+23 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

NovoNa zalogi
LENOVO
ThinkVision T27i-30 27" FHD Monitor - HDMI, DP
126,00 €

Novo
MSI
Monitor MSI 60,6 cm (23,8") Optix G241V 1920x1080 75Hz IPS 4ms HDMI DisplayPort sRGB102,4% FreeSync Night Vision eSports
125,90 €

Novo
Philips
Monitor Philips 60,5 cm (23,8") 24M1N3200ZA 1920x1080 Gaming 165Hz IPS 1ms 2xHDMI DisplayPort Pivot Zvočniki 2x3W 3H sRGB123% AdaptiveSync Envia
125,57 €

Novo
Philips
Monitor Philips 68,5 cm (27,0") 271E1SCA 1920x1080 75Hz 4ms VA VGA HDMI zvočniki 3H sRGB100% AdaptiveSync
125,57 €