
HPSKU: CE0R6EAR#ABD
EB 8 G1i 16 U7-255U/24GB/1TBM2/WUXGA/F/C/W11P
ELITEBOOK 8 G1I 16" INTEL AI
Obnovljeno - dobroLe še 1 na zalogi!
1281,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | Intel Core Ultra 7 255U |
| RAM | 24GB |
| Disk | 1TB SSD NVMe |
| Zaslon | 16" |
| Tip zaslona | 16" - IPS |
| Ločljivost | 1920 x 1200 |
| Grafična kartica | Intel Graphics |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Silver |
| Razporeditev tipk | DE |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | CE0R6EAR#ABD |
Opis izdelka
HP EliteBook 8 G1i Notebook AI - AI PC - 16" - Intel Core Ultra 7 - 255U - 24 GB RAM - 1 TB SSD - German
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 255U / 2 GHz, up to 5.2 GHz / 12 MB Cache |
| RAM | 24 GB (1 x 24 GB) |
| Display | 16" WLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics | Intel Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro - English / German |
| Dimensions (WxDxH) | 35.94 cm x 25.1 cm x 1.7 cm |
| Weight | 1.69 kg |
| Battery | 3-cell |
| Keyboard | German |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - parts and labour - 1 year ¦ Limited warranty - battery - 1 year |
| Features | Volume control, multi-touch clickpad, gesture function, precision touchpad, Copilot key, spill-resistant, DuraKeys |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Product Type | Notebook - 174-degree hinge design |
| Localisation | Language: German / region: Germany |
| Input Device | ClickPad |
| Memory | 24 GB DDR5 (1 x 24 GB) |
| Colour | Glacier silver |
| Bundled Services | HP 3 years Offsite Notebook Hardware Support |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| AI Level | AI PC |
| Max RAM Supported | 64 GB |
| Technology | 3-cell lithium polymer |
| Speed | 5600 MT/s |
| Rated Speed | 6400 MT/s |
| Form Factor | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty | 2 |
| Empty Slots | 1 |
| Service & Support | Limited warranty - parts and labour - 1 year ¦ Limited warranty - battery - 1 year |
| Main Storage | 1 TB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) |
| Integrated Options | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), chassis intrusion sensor |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Included Accessories | HP 65W USB-C AC Adapter |
| Compliant Standards | CSA, VCCI, BSMI, GS, ISO 9241, CCC, FIPS 140-2 Level 2, EMC, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, Common Criteria EAL4+, KC, CEL, SRRC, NCC, low halogen, EN 60601-1-2:2015, UL 62368-1, IEC 60601-1-2:2014, TEC, KES, Low Blue Light certified (LBL), Ukraine NSoC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance |
| Localization | Language: German / region: Germany |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 90% (non-condensing) |
| Shock Tolerance (operating) | 40 g @ 2 ms half-sine |
| Shock Tolerance (non-operating) | 240 g @ 2 ms half-sine |
| Vibration Tolerance (operating) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration Tolerance (non-operating) | 3.5 g @ RMS (random) |
| Software Included | HP Support Assistant, HP Hotkey Support, HP Secure Erase, HP Client Catalogue (free download), HP Image Assistant (free download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (free download), HP BIOSphere Gen6, HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP BIOS Recovery, HP Smart Support, Windows Hello, HP Manageability Integration Kit (free download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, Poly Camera Pro, HP Sure Start, HP Driver Packs (free download), HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, Audio Permanent Disable, Poly Lens, HP Power Manager with Battery Health Manager (download) |
| Type | Keyboard, ClickPad |
| LCD Backlight Technology | WLED backlight |
| V-Sync Rate at Max Res. | 60 Hz |
| Widescreen | Yes |
| Image Aspect Ratio | 16:10 |
| Image Brightness | 400 cd/m² |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Keyboard Name | HP Premium |
| Capacity | 62 Wh |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller | Intel WI-FI 7 BE200 |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 255U / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.2 GHz |
| Number of Cores | 12-core |
| Performance Cores | 2 |
| Efficient Cores | 10 |
| Cache | L3 - 12 MB |
| Graphics Processor | Intel Graphics |
| Camera | Yes |
| Camera Features | Privacy shutter, IR camera, AI camera |
| Sound | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Codec | Realtek ALC3315 |
| Audio Features | Output: discrete amplifiers, Poly Studio |
| Keyboard Layout | German |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V, 8 A |
| Interfaces Details | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ Headphone/microphone combo jack ¦ HDMI ¦ USB 3.2 Gen 1 (powered) |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| EPEAT Climate+ | Yes |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Product Recycled Content | Post-consumer recycled plastic, recycled metal |
| NPU Performance Up To (TOPS) | 12 TOPS |
| AI Datatype Support on NPU | INT8 |
| Sparsity Support | Yes |
| AI Software Frameworks Supported by NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Windows Studio Effects Support | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
Obnovljeno - odličnoNa zalogi
HP
EB 8 G1i 14 U7-255/16GB/512M2/WUXGA/4G/B/C/W11P
1281,00 €

Novo
Asus
Prenosnik Asus 35,5 cm (14,0") ExpertBook B3 Flip 1920x1080 VA na dotik 400nit Core 5-120U/16GB/SSD1TB/BL/Pisalo/Intel UHD/Win11Pro (90NX07N1-M00DM0)
16GB1TB SSD
1279,94 €

Novo
Asus
Prenosnik Asus 35,5 cm (14,0") ExpertBook B3 Flip 1920x1080 VA na dotik 400nit i5-1335U/16GB/SSD1TB/BL/FP/LTE/Intel UHD/Win11Pro (90NX07N1-M00RT0)
i5-1335U16GB1TB SSD
1279,94 €
Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB X G1i 14 U5-228V/32GB/512M2/WUXGA/5G/F/B/C/W11P
Intel Core Ultra 5 228V512GB SSD NVMe
1279,00 €