
HPSKU: AD3D0ETR#UUW
EB 8 G1a 13 R5 340/32GB/512M2/WUXGA/F/B/C/W11P
ELITEBOOK 8 G1A 13" AMD AI
Obnovljeno - dobroLe še 1 na zalogi!
1070,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | AMD Ryzen AI 5 340 |
| RAM | 32GB |
| Disk | 512GB SSD NVMe |
| Zaslon | 13" |
| Tip zaslona | 13.3" - IPS |
| Ločljivost | 1920 x 1200 |
| Grafična kartica | AMD Radeon 840M |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Silver |
| Razporeditev tipk | NORDICS |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | AD3D0ETR#UUW |
Opis izdelka
HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - 13.3" - AMD Ryzen AI 5 - 340 - 32 GB RAM - 512 GB SSD - Pan Nordic - remarketed
| Processor | AMD Ryzen AI 5 340 up to 4.8 GHz / 16 MB Cache |
| RAM | 32 GB (provided memory is soldered) |
| Display | 13.3" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics | AMD Radeon 840M |
| Operating System | Windows 11 Pro - Danish / English / Finnish / Norwegian / Swedish |
| Dimensions (WxDxH) | 30.18 cm x 21.49 cm x 1.55 cm |
| Weight | 1.29 kg |
| Battery | 3-cell |
| Keyboard | Pan Nordic |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Features | Multi-touch clickpad, gesture function, Copilot key, spill-resistant |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Product Type | Notebook |
| Localisation | Language: Norwegian, Swedish, Finnish, Danish / region: Norway, Sweden, Finland, Denmark |
| Input Device | ClickPad |
| Memory | 32 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered) |
| Colour | Glacier silver |
| Pricing Type | Remarketed |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| Storage | 512 GB SSD - NVMe |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Carbon Footprint | 160 kg carbon emissions |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| AI Level | Copilot+ PC |
| Technology | 3-cell lithium polymer |
| Speed | 7500 MT/s |
| Main Storage | 512 GB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) |
| Integrated Options | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), chassis intrusion sensor |
| Included Accessories | HP 100W Slim USB-C AC Adapter |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, FIPS 140-2 Level 2, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, Common Criteria EAL4+, KC, NCC, low halogen, KES, UL/CSA 62368-1, Low Blue Light certified (LBL), Ukraine NSoC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance, UL GS mark, China SRRC, China CCC, Ukraine TEC |
| Localization | Language: Norwegian, Swedish, Finnish, Danish / region: Norway, Sweden, Finland, Denmark |
| Software Included | HP Support Assistant, HP Power Manager, HP Hotkey Support, HP Secure Erase, HP Client Catalogue (free download), HP Image Assistant (free download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (free download), HP BIOSphere Gen6, HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, Absolute Persistence Module, HP Smart Support, HP Manageability Integration Kit (free download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, HP AI Companion, Poly Camera Pro, HP Sure Start, HP Driver Packs (free download), HP UEFI BIOS Certification level 2.8, Edge Customization, Audio Permanent Disable, Poly Lens, HP Power Manager with Battery Health Manager (download) |
| Type | Keyboard, ClickPad |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 300 cd/m² |
| Colour Gamut | 62.5% sRGB |
| Keyboard Name | HP Premium |
| Capacity | 62 Wh |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 |
| CPU | AMD Ryzen AI 5 340 |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Number of Cores | 6-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Graphics Processor | AMD Radeon 840M |
| Camera | Yes |
| Camera Features | IR camera, AI camera |
| Sound | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Audio Features | Output: discrete amplifiers, Poly Studio |
| Keyboard Layout | Pan Nordic |
| Output | 100 Watt |
| Interfaces Details | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (powered) ¦ HDMI ¦ Headphone/microphone combo jack |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Manufacturing (kg CO2e) | 136 |
| Logistics (kg CO2e) | 9 |
| Use (kg CO2e) | 10 |
| EOL (kg CO2e) | 1 |
| Total Carbon w/o Use Phase (kg CO2e) | 150 |
| Product Recycled Content | 50% ocean-bound plastics, 50% post-consumer recycled plastic, 80% recycled metal |
| NPU Performance Up To (TOPS) | 50 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS) | 59 TOPS |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 6 G1i 13 U7-265U/32GB/512M2/WUXGA/F/B/C/W11P
1070,00 €

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 8 G1i Flip 13 U5-225U/16GB/512M/WUXGA/MT/F/W11P
Intel Core Ultra 5 225U16GB512GB SSD NVMe
1070,00 €

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 8 G1a 13 R7-350/32GB/1TBM2/WUXGA/B/C/W11P
AMD Ryzen AI 7 35032GB1TB SSD NVMe
1070,00 €

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 8 G1i 14 U5-226V/16GB/512M2/WUXGA/F/B/C/W11P
Intel Core Ultra 5 226V16GB512GB SSD NVMe
1070,00 €