
HPSKU: C8JC9ETR#ABZ
ZB 8 G1i 14 U7-255H/32GB/1TBM2/WUXGA/GC/F/W11P
ZBOOK 8 G1I 14" INTEL AI
Obnovljeno - odličnoLe še 1 na zalogi!
1542,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | Intel Core Ultra 7 255H |
| RAM | 32GB |
| Disk | 1TB SSD NVMe M.2 |
| Zaslon | 14" |
| Tip zaslona | 14" - IPS |
| Ločljivost | 1920 x 1200 |
| Grafična kartica | Intel Arc 140T |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Silver |
| Razporeditev tipk | IT |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - odlično |
| SKU | C8JC9ETR#ABZ |
Opis izdelka
HP ZBook 8 G1i Mobile Workstation - AI PC, AI Workstation - 14" - Intel Core Ultra 7 - 255H - 32 GB RAM - 1 TB SSD - Italian - with HP Wolf Pro Security Edition (1 year)
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 255H / 2 GHz, up to 5.1 GHz / 24 MB Cache |
| RAM | 32 GB (1 x 32 GB) |
| Display | 14" WLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics | NVIDIA RTX 500 Ada / Intel Arc 140T - up to 74 TOPS |
| Operating System | Windows 11 Pro - Italian / English |
| Dimensions (WxDxH) | 31.56 cm x 22.2 cm x 1.89 cm |
| Weight | 1.43 kg |
| Battery | 8-cell |
| Keyboard | Italian |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - parts and labour - 1 year |
| Features | Volume control, multi-touch clickpad, gesture function, precision touchpad, Copilot key, spill-resistant, DuraKeys |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Product Type | Mobile workstation |
| Localisation | Language: Italian / region: Italy |
| Input Device | Keyboard, ClickPad |
| Memory | 32 GB DDR5 (1 x 32 GB) |
| Colour | Meteor silver |
| Bundled with | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Manufacturer Selling Program | HP Smart Buy |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| Video Memory | 4 GB GDDR6 SDRAM |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| AI Level | AI PC, AI Workstation |
| Max RAM Supported | 64 GB |
| Technology | 8-cell lithium polymer |
| Speed | 5600 MT/s |
| Rated Speed | 5600 MT/s |
| Form Factor | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty | 2 |
| Empty Slots | 1 |
| Service & Support | Limited warranty - parts and labour - 1 year |
| Main Storage | 1 TB SSD M.2 PCIe - NVM Express (NVMe) |
| Integrated Options | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), chassis intrusion sensor |
| Included Accessories | HP 140W Slim USB-C Power Adapter |
| Compliant Standards | High Definition Audio |
| Localization | Language: Italian / region: Italy |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 90% (non-condensing) |
| Shock Tolerance (operating) | 40 g @ 2 ms half-sine |
| Shock Tolerance (non-operating) | 240 g @ 2 ms half-sine |
| Vibration Tolerance (operating) | 1.043 g @ RMS (random) |
| Vibration Tolerance (non-operating) | 3.5 g @ RMS (random) |
| Software Included | HP Support Assistant, HP Power Manager, HP Hotkey Support, HP Secure Erase, HP BIOSphere, HP Client Catalogue (free download), HP Image Assistant (free download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (free download), HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP Tamper Lock, HP BIOS Recovery, HP Smart Support, Poly Lens management software, Windows Hello, HP Manageability Integration Kit (free download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, Battery Health Manager, Poly Camera Pro, HP Sure Start, HP Driver Packs (free download), HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, Edge Customization, Audio Permanent Disable |
| Type | Keyboard, ClickPad |
| LCD Backlight Technology | WLED backlight |
| V-Sync Rate at Max Res. | 60 Hz |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 300 cd/m² |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Keyboard Name | HP Premium |
| Capacity | 77 Wh |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Bluetooth Class | Class 2 |
| Wireless Controller | Intel WI-FI 7 BE201 - PCI Express Mini Card (M.2) |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Remote Management Protocol | SNMP 2 |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 44.1 cm x 27.4 cm x 6.3 cm |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 255H / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Number of Cores | 16-core |
| Performance Cores | 6 |
| Efficient Cores | 10 |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Multi-GPU Configuration | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics Processor | NVIDIA RTX 500 Ada / Intel Arc 140T - up to 74 TOPS |
| Camera | Yes |
| Camera Features | IR camera, AI camera |
| Sound | Dual stereo speakers, HP World Facing Microphone / dual-array digital microphone |
| Codec | Realtek ALC3315 |
| Audio Features | Output: discrete amplifiers, Poly Studio |
| Keyboard Layout | Italian |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 140 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 / 28 V |
| Interfaces Details | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB-C 3.2 Gen 2x2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ Headphone/microphone combo jack ¦ HDMI ¦ LAN (RJ-45) ¦ USB 3.2 Gen 1 (powered) |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Product Recycled Content | Post-consumer recycled plastic |
| NPU Performance Up To (TOPS) | 13 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS) | 96 TOPS |
| AI Datatype Support on NPU | INT8 |
| Sparsity Support | Yes |
| AI Software Frameworks Supported by NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Windows Studio Effects Support | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
Obnovljeno - odličnoNa zalogi
HP
ZB 8 G1i 16 U7-255H/32GB/512M2/WUXGA/GC/F/C/W11P
1542,00 €

Obnovljeno - odličnoNa zalogi
HP
ZB 8 G1i 14 U7-255H/32GB/1TBM2/WUXGA/GC/F/W11P
Intel Core Ultra 7 255H32GB1TB SSD NVMe M.2
1542,00 €

Obnovljeno - odličnoNa zalogi
HP
ZB 8 G1i 14 U7-255H/32GB/1TBM2/WUXGA/GC/F/W11P
Intel Core Ultra 7 255H32GB1TB SSD NVMe M.2
1542,00 €
NovoNa zalogi
LENOVO
X1 Carbon G12 U7-165U/32GB/1TBM2/WUXGA/F/B/C/W11P
1539,00 €