
ThinkPad 65W AC Adapter (Slim Tip) - EU1
Stanje: Novo
Novo, brez originalne embalaže
Cena z DDV
Opis izdelka
The Lenovo ThinkPad 65 W AC adapter ensures convenient access to power whenever you need it. Compatible with post-2013 Lenovo notebooks with the rectangular "slim-tip" common power plug, it performs to the same specifications as the standard AC adapter shipped with compatible notebooks. The ThinkPad slim adapters are both compact and incredibly energy efficient, with Energy Star V (ES 2.0) technology. Each adapter is backed by a one-year limited warranty, providing renowned service and support from Lenovo.
- Efficient charging Designed specifically for Lenovo ThinkPad laptops, this 65W AC Adapter (Slim Tip) ensures your device receives the right amount of power for efficient charging. Its slim tip design makes it easy to connect, providing a secure and stable power source for your laptop.
- Portable design With its external form factor, the Lenovo ThinkPad 65W AC Adapter is built for users on-the-go. Its compact size and lightweight construction mean it can easily be packed into a bag or briefcase, ensuring you can charge your laptop wherever you are, without the bulk.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkPad 65W AC Adapter (Slim Tip) - power adapter - 65 Watt - Lenovo Campus |
| Manufacturer Warranty | 1-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 4.4 cm x 10.5 cm x 2.85 cm |
| Weight | 235 g |
| Localisation | Saudi Arabia, Europe |
| Device Type | Power adapter - external |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo Campus |
| Power Capacity | 65 Watt |
General features
| Localisation | Saudi Arabia, Europe |
| Device Type | Power adapter - external |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - replacement - 1 year |
Compliance
| Compliant Standards | UL, C-Tick, BSMI, GOST, cUL, GS, NEMKO, NOM, CB, CCC, EMC, PSB, FCC, PSE Mark, ICES, MEPS, KC, CECP, EMI |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo Campus |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 8 - 80% (non-condensing) |
Capacity
| Frequency Required | 50/60 Hz |
| Input Voltage Range | AC 100 - 240 V |
| Power Capacity | 65 Watt |
Physical dimensions
| Width | 4.4 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Height | 2.85 cm |
| Weight | 235 g |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu

