
LENOVOSKU: 64AAGAT2EU
T27qd-40 QHD/IPS 27'' USB-C-Dock Monitor
NovoNa zalogi (23 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
231,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Lenovo ThinkVision T27qd-40 - LED monitor - QHD - 27"
| Dimensions (WxDxH) | 61.34 cm x 19.5 cm x 53.91 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 6.8 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (normal) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Tiny support |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Compliant Standards | TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Eyesafe Certified 2.0, TUV Rheinland Eye Comfort Certification (5-star) |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Eclipse black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class E |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | QHD 2560 x 1440 at 120 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.2331 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) | 61.34 cm x 19.5 cm x 53.91 cm |
| HDR Capable | HDR10 |
| Colour Gamut | 99% sRGB (CIE 1931), 99% BT.709 (CIE 1931) |
| Built-in Ethernet | Yes |
| Carbon Footprint | 417 kg carbon emissions |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2273958 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class (HDR) | Class G |
| Diagonal Size | 27" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1/USB-C hub |
| USB Power Delivery | 100 Watt |
| Pixel Per Inch | 109 |
| HDR Format | HDR10 |
| Vertical Refresh Rate | 48 - 120 Hz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | WLED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x DisplayPort cable ¦ 1 x USB-C to USB-C cable |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 22 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode) | 29 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 19.5 Watt |
| Power Consumption (Max) | 180 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Interfaces | HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ DisplayPort 1.4 output ¦ USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode (power up to 100W) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 downstream ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream (power up to 15W) ¦ LAN (RJ-45) |
| Dimensions & Weight Details | With stand (highest position) - width: 61.34 cm - depth: 19.5 cm - height: 53.91 cm - weight: 6.8 kg ¦ With stand (lowest position) - width: 61.34 cm - depth: 19.5 cm - height: 38.41 cm - weight: 6.8 kg ¦ Without stand - width: 61.34 cm - depth: 4.6 cm - height: 35.7 cm - weight: 4.6 kg |
| Shipping Width | 69.3 cm |
| Shipping Depth | 15 cm |
| Shipping Height | 42.2 cm |
| Shipping Weight | 9.4 kg |
| Tilt Angle | -5/23.5 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 155 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Total CF/unit Standard Deviation (kg CO2e) | 96 |
| PAIA Version | 1.4.7 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Samsung
Monitor Samsung 68,6 cm (27,0") S27AG502PP 2560x1440 Gaming 165Hz IPS 1ms HDMI DisplayPort Pivot sRGB99% FreeSync Premium G-Sync Compatible HDR10 OdysseyG5
230,90 €

Novo
Philips
Monitor Philips 68,6 cm (27,0") 27E1N1600AE 2560x1440 100Hz IPS 1ms HDMI USB-C 2xUSB3.2 HAS Zvočniki 3H sRGB HDR10
230,86 €

Novo
AOC
Monitor AOC 60,5 cm (23,8") 24G2ZE 1920x1080 Gaming 240Hz TN 0,5ms 2xHDMI HDMI DisplayPort sRGB105% FreeSync Premium G-Sync
231,83 €

Novo
Philips
Monitor Philips 68,6 cm (27,0") 27E1N5300AE 1920x1080 75Hz IPS 1ms HDMI DisplayPort USB-C 65W 4xUSB3.2 Pivot Zvočniki 3H sRGB122,8%
231,83 €