
LENOVOSKU: 64A6GAT6EU
T27q-40 27" QHD HDMI, DP, USB-HUB Monitor
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
223,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Lenovo ThinkVision T27Q-40 - LED monitor - QHD - 27"
| Dimensions (WxDxH) | 61.36 cm x 19.5 cm x 53.93 cm - with stand (highest position) |
| Weight | 6.5 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (normal) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), integrated cable management |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Compliant Standards | RoHS, TUV Rheinland Flicker Free Certification, China Energy standard Tier 1, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TUV Rheinland Eyesafe 2.0 Display, TÜV Rheinland Low Blue Light, TUV Rheinland Eye Comfort Certification (5-star) |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Eclipse black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class D |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | QHD 2560 x 1440 at 120 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.2331 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) | 61.36 cm x 19.5 cm x 53.93 cm |
| HDR Capable | HDR10 / DisplayHDR 10 |
| Colour Gamut | 99% BT.709, 99% sRGB |
| Carbon Footprint | 461 kg carbon emissions |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class (HDR) | Class G |
| Diagonal Size | 27" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 109 |
| HDR Format | HDR10 |
| HDR Certification | DisplayHDR 10 |
| Vertical Refresh Rate | 48 - 120 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 183 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | WLED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x HDMI adapter - 1.8 m ¦ 1 x USB-A to USB-B cable - 1.8 m |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 17 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode) | 29 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 17 Watt |
| Power Consumption (Max) | 90 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Included Software | Lenovo ThinkColour |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 8 - 80% |
| Interfaces | 3 x USB 3.2 Gen 1 downstream ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream (data, power up to 15W) ¦ USB-B 3.2 Gen 1 upstream ¦ HDMI ¦ DisplayPort 1.4 |
| Dimensions & Weight Details | With stand (highest position) - width: 61.36 cm - depth: 19.5 cm - height: 53.93 cm - weight: 6.5 kg ¦ With stand (lowest position) - width: 61.36 cm - depth: 19.5 cm - height: 38.43 cm - weight: 6.5 kg ¦ Without stand - width: 61.36 cm - depth: 4.6 cm - height: 35.71 cm - weight: 4.3 kg |
| Shipping Width | 61.36 cm |
| Shipping Depth | 19.5 cm |
| Shipping Height | 53.93 cm |
| Shipping Weight | 9.1 kg |
| Tilt Angle | -5/23.5 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 155 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Total CF/unit Standard Deviation (kg CO2e) | 106 |
| PAIA Version | 1.4.6 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Iiyama
Monitor Iiyama 63,5 cm (25,0") XUB2595WSU-B5 1920x1200 IPS 4ms VGA HDMI DisplayPort 2xUSB2.0 Pivot Zvočniki ProLite
223,14 €

Novo
AOC
Monitor AOC 68,6 cm (27,0") Q27P2Q 2560x1440 75Hz IPS 4ms VGA HDMI DisplayPort 4xUSB3.2 Zvočniki Pivot 3H sRGB123%
223,14 €

Novo
Samsung
Monitor Samsung 61 cm (24,0") S24D600UAU 2560x1440 100Hz IPS 5ms HDMI DisplayPort USB-C 90W DP-Out 3xUSB3.0 Pivot sRGB99% RJ45 KVM HDR10 ViewFinity S6
222,24 €

Novo
HP
Monitor HP 61 cm (24,0") 524pn 1920x1200 100Hz IPS 5ms HDMI DisplayPort 4xUSB3.2 Pivot 3H sRGB100% S5 Pro
222,17 €