
PG Screen Protector iPhone17 /16 Pro UWF
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
60 % genanvendt glas. 100 % styrke. 100 % original. Med den her skærmbeskytter fra PanzerGlass får du det hele. Det hærdede glas fungerer som en diskret airbag, der holder både ridser, revner, slag og stød på sikker afstand, så du kan gå gennem livet med ro i maven og en skærm, der bliver ved med at se ud som ny. Skærmbeskytteren er lavet af næsten to tredjedele genanvendt glas og har endda en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner lavet af 100 % genanvendt plast gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers følger du bare trin-for-trin-guiden eller scanner QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren kan forlænge levetiden på din telefon, så du en dag kan give den videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed – og én måde at bidrage til en mere bæredygtig fremtid på! En anden er at bruge mindre emballage: I 2024 reducerede vi mængden af papir i vores emballager med 66 %*, ligesom vi naturligvis fortsat leverer alle produkter i genanvendeligeFSC -mærkede æsker. Skærmbeskytteren har størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et beskyttende cover fra PanzerGlass . Det kunne fx være et designercover fra CARE by PanzerGlass . Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskytteren og coveret med en PanzerGlass PicturePerfect eller Hoops kameralinsebeskytter. *Gennemsnitlig reduktion fra 2022 til 2024 beregnet ved at sammenligne udvalgte PanzerGlass kerneprodukter.
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- Incl. EasyAligner Comes with an EasyAligner that makes installation so simple you can do it perfectly even if you"re all thumbs.
- Ultra-Wide Fit Covers the entire front surface of your device to provide a complete and clear view of your screen, while still leaving room for a case.
- 60% recycled glass Same strength. Circulation solution. This protector is made of 60% recycled glass.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- 100% touch sensitivity Feels like the original screen with 100% touch sensitivity.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- Crystal-clear view So clear that you might not even notice it"s there, well, not until your device tumbles to the ground and your screen doesn"t crack.
- Fingerprint resistant Repels oil and water, reducing traces of fingerprints as well as dirt, disinfectant gel and hand lotion.
- Case friendly Keeps your screen safe while still leaving room for a protective case.
- The Global Recycled Standard (GRS) GRS is an international product standard that defines requirements for recycled materials in terms of e.g. traceability, chemical content and environmental impact.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass - screen protector for mobile phone - ultra-wide fit w. EasyAligner |
| Dimensions (WxDxH) | 6.764 cm |
| Weight | 20 g |
| Product Type | Screen protector - glass |
| Length | 14.575 cm |
| Product Material | Tempered glass (microfracture2023), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Colour | Clear |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Intended For | Mobile phone |
| Thickness | 0.71 mm |
| Frame Colour | Black |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 17 |
| Protection | Drop protection, scratch-resistant, impact resistant, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt-resistant, bump protection, grease protection |
| Coating | Smudge-free, oleophobic |
General features
| Product Type | Screen protector - glass |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Drop protection, scratch-resistant, impact resistant, shock-resistant, fumble protection, crack-resistant, fingerprint-resistant, oil repellent, water repellent, dirt-resistant, bump protection, grease protection |
| Package Content | Screen protector, EasyAligner |
| Product Material | Tempered glass (microfracture2023), polyethylene terephthalate (PET), silicone |
| Coating | Smudge-free, oleophobic |
| Width | 6.764 cm |
| Length | 14.575 cm |
| Weight | 20 g |
| Thickness | 0.71 mm |
| Frame Colour | Black |
| Colour | Clear |
Compliance
| Features | Use with case |
| Compliant Standards | FSC, Global Recycle Standard (GRS) |
| Product Recycled Content | 60 % - made of recycled glass |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 1.2 cm |
| Shipping Height | 19.5 cm |
| Shipping Weight | 55 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 17 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu

