
PanzerGlass® HardCase Transparent iPhone 16 Pro
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Klar til at passe på din telefon og planeten? Med den her HardCase fra PanzerGlass har hverken slag, stød, ridser og revner en chance! Bagsiden er lavet af 100% genanvendt plast og beskytter din telefon mod fald, stød, ridser og det meste af, hvad livet ellers kan kaste efter den. Og så er hele casen testet til at klare adskillige fald fra 4.8 meters højde, også kaldet 4 x Military Grade Standard, hvilket betyder, at du kan tabe din telefon fra en stige uden at gå totalt i panik. Ved at beskytte din telefon med en case kan du forlænge levetiden, så du en dag kan give telefonen videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed. For jo længere vi kan holde vores enheder i live, jo længere kan vi vente med at producere nye enheder, som belaster miljøet. Og nu vi taler om miljøet, i 2024 reducerede vi mængden af papir i vores PanzerGlass kerneprodukt emballagedesign med gennemsnitligt 66 %*. Og selvfølgelig fortsætter vi med at levere alle vores produkter i genanvendelige FSC -certificerede kasser. Og nej, du behøver ikke frygte misfarvninger. Selv efter intens brug og masser af sollys bliver casen ved med at se pæn ud. Vil du give din telefon 360-graders beskyttelse, kan du kombinere casen med en PanzerGlass skærmbeskytter og en PanzerGlass Hoops kameralinsebeskytter. *Målt ved at sammenligne massen af 2023 papemballage med massen af 2022 papemballage. Målinger udført af tredjeparts laboratorium (CPRTC, rapport nr. ZSA20231301-0016).
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- 4.8 meter drop tested Tested to withstand drops from heights of up to 4.8 meters.
- Recycled plastic Made of 100% recycled plastic for a better tomorrow.
- Wireless charging compatible You can keep this case on and continue charging your device wirelessly. No worries.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- Full access to all functions Protects your device while still providing easy access to all button controls.
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass HardCase - back cover for mobile phone |
| Dimensions (WxDxH) | 7.685 cm x 1.445 cm x 15.382 cm |
| Weight | 32 g |
| Product Type | Back cover for mobile phone |
| Colour | Transparent |
| Material | Polycarbonate, thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled polycarbonate/thermoplastic polyurethane (TPU) |
General features
| Width | 7.685 cm |
| Depth | 1.445 cm |
| Height | 15.382 cm |
| Weight | 32 g |
| Package Details | FSC cardboard |
| Material | Polycarbonate, thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Colour | Transparent |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled polycarbonate/thermoplastic polyurethane (TPU) |
Cover description
| Type | Protective cover |
| Recommended Use | For mobile phone |
| Protection | Scratch-resistant, yellowing protection, drop protection, shock-resistant |
| Cover Type | Back cover |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 10.8 cm x 1.8 cm x 19.5 cm / 58 g |
| Features | Wireless charging support |
| Compliant Standards | MIL-STD-810H |
| Max Height of Drop Protection | 4.8 m |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
PG Case Transparent UrbanExplorer Magsafe Iphone17

PanzerGlass® HardCase Transparent iPhone 16 Plus

PanzerGlass® HardCase Transparent iPhone 16
