
PanzerGlass CARE Black MagSafe Case iPhone 16 Pro
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
A Case for the Fearlessly Fashionable Protect your tech in style with CARE by PanzerGlass . Our high-quality cases are designed to be an extension of your outfit, pushing the boundaries of elegance, sustainability, and protection while keeping you ahead of the fashion curve. Care by PanzerGlass complements your personal style, ensuring you stand out with every look. The slim design and smooth grip offer the perfect balance of sleek aesthetics and comfort, making your device a joy to hold. Meanwhile, enhanced camera protection means you can protect your memories without compromising on style. And you can enjoy seamless connectivity with all your MagSafe accessories, so your device is always charged and ready. We don"t just care about trends, we care about the planet. We"re taking action that matters, which means every case is made from recycled materials and we back our environmental initiatives with transparent documentation, so you can trust our claims. DARE TO CARE CARE is a playful and protective international tech and lifestyle brand featuring a range of products created using the highest quality materials and influenced by fashion, art, and music. We care about people and the world we live in. We care about sustainability and self-expression. And we care about tech and extending its lifetime. So protect your tech in style and show the world you CARE.
- Beskytter i tilfælde af tab Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.
- Ridsefast Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.
- Testet op til 2,4 meter Testet fra en faldhøjde på 2,4 meter.
- Slim design Nyd elegant design og beskyttelse uden at gå på kompromis med stil eller funktionalitet.
- Genanvendt plast Lavet af 100% genanvendt plast.
- MagSafe-kampatibel Er 100 % kompatibel med MagSafe, så du kan oplade din enhed trådløst.
- Stødabsorberende Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.
- Længere levetid Passer på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.
- FSC -mærket emballage Leveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.
- Fuld adgang til alle funktioner Beskytter din enhed, samtidig med at det giver nem adgang til alle knapper.
- Ændrer ikke farve over tid Specialdesignet til at undgå farveændringer over tid.
Product specifications
| Product Description | CARE by PanzerGlass - back cover for mobile phone |
| Dimensions (WxDxH) | 7.564 cm x 1.465 cm x 15.382 cm |
| Weight | 30 g |
| Product Type | Back cover for mobile phone - MagSafe compatibility |
| Colour | Black |
| Material | Oleophobic coating, thermoplastic polyurethane (TPU), polycarbonate (PC) |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
General features
| Width | 7.564 cm |
| Depth | 1.465 cm |
| Height | 15.382 cm |
| Weight | 30 g |
| Material | Oleophobic coating, thermoplastic polyurethane (TPU), polycarbonate (PC) |
| Colour | Black |
| Product Recycled Content | 100 % - made of recycled plastic |
Cover description
| Type | Protective cover |
| Recommended Use | For mobile phone |
| Protection | Scratch-resistant, yellowing protection, drop protection, shock-resistant |
| Cover Type | Back cover |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 10.8 cm x 1.8 cm x 19.5 cm / 58 g |
| Features | Enhanced camera protection, slim design |
| MagSafe Compatibility | Yes |
| Compliant Standards | FSC, MIL-STD-810H |
| Max Height of Drop Protection | 2.4 m |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu

