
LENOVOSKU: 21KV0029MH-SEAN: 21KV
P1 G7 U9 -185H/64GB/2TBM2/WQXGA/GC/F/C(IR)/W11P
THINKPAD P1 G7
Obnovljeno - dobroLe še 1 na zalogi!
1802,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | Intel Core Ultra 9 185H |
| RAM | 64GB |
| Disk | 2TB SSD NVMe M.2 |
| Zaslon | 16" |
| Tip zaslona | 16" - IPS |
| Ločljivost | 2560 x 1600 |
| Grafična kartica | Intel Arc Graphics |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Black |
| Razporeditev tipk | US/I |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | 21KV0029MH-S |
| EAN | 21KV |
Opis izdelka
16" mobil arbejdsstation til AI-assisterede arbejdsgange og professionel grafik; Sikkerhed på virksomhedsniveau, håndterbarhed og pålidelighed op til Intel vPro Ægte mobilitet, elegant design og avanceret Flex Cooling System til langsigtet pålidelighed Højtydende LPCAMM2-hukommelse til at køre flere applikationer samtidigt Problemfrit samarbejde gennem styrket forbindelses- og netværkskapacitet.
- Robust audio experience The Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 features Dolby Atmos audio technology along with stereo speakers and a dual array microphone, delivering high-definition sound quality that enhances both professional and entertainment experiences.
- Powerful processing capabilities Equipped with an Intel Core Ultra 9 processor with 16 cores and a max turbo speed of 5.1 GHz, this mobile workstation ensures smooth performance and rapid handling of complex tasks.
- Secure and efficient The embedded TPM 2.0 security chip and fingerprint reader provide reliable data protection and quick access, making it ideal for users who prioritize security in their work environments.
- Versatile connectivity options With three USB-C ports, an HDMI port, and additional interfaces, this laptop ensures seamless connections to various devices, accommodating different workflows and setups.
- Powerful graphics performance Featuring an Intel Arc Graphics card with 8 GB of GDDR6 video memory, the Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 is well-suited for graphics-intensive applications and delivers high-quality visuals.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkPad P1 Gen 7 - 16" - Intel Core Ultra 9 - 185H - Intel Evo vPro Enterprise Platform - 64 GB RAM - 2 TB SSD - English - Europe |
| Manufacturer Warranty | Base warranty - 3 years - pick-up and return ¦ Base warranty - battery - 1 year ¦ Extended warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
| Dimensions (WxDxH) | 35.44 cm x 24.12 cm x 1.705 cm |
| Weight | 1.82 kg |
| Processor | Intel Core Ultra 9 (Series 1) - 185H / 2.3 GHz, up to 5.1 GHz / 24 MB Cache |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Product Type | Mobile workstation |
| Localisation | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Display | 16" 2560 x 1600 / WQXGA @ 165 Hz |
| Input Device | Keyboard, TrackPoint, UltraNav |
| Operating System | Win 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
| Memory | 64 GB LPDDR5X (1 x 64 GB) |
| Colour | Black |
| Keyboard | English - Europe |
| Platform Technology | Intel Evo vPro Enterprise Platform |
| Bundled Services | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
| Environmental Standards | TCO Certified Notebooks 9, TCO Certified, generation 10, for notebooks, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Video Memory | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 4070 / Intel Arc Graphics |
| Storage | 2 TB SSD - TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance |
| Security | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost - up to 11 TOPS |
General features
| Product Type | Mobile workstation |
| Operating System | Windows 11 Pro - Dutch / English / French / German / Italian |
RAM
| RAM | 64 GB (1 x 64 GB) |
| Max RAM Supported | 64 GB |
| Technology | LPDDR5X SDRAM |
| Speed | 7467 MT/s |
| Form Factor | LPCAMM2 |
| Slots Qty | 1 |
| Empty Slots | 0 |
Warranty
| Service & Support | Base warranty - 3 years - pick-up and return ¦ Base warranty - battery - 1 year ¦ Extended warranty - 3 years - on-site - response time: next business day |
| Bundled Services | 3 Years Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
Storage capacity
| Main Storage | 2 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance |
| RAID Level | RAID 0, RAID 1 |
Compliance
| Colour | Black |
| Case Material | Aluminium (top), aluminium (bottom) |
| Security | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Features | Administrator password, power-on password, RapidCharge, MIL-STD-810H tested, self-healing BIOS, NVMe password, bottom cover tamper detection |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
| Included Accessories | Power adapter |
| Compliant Standards | RoHS, FIPS 140-2, TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TCG Certified |
| Localization | Language: English, German, French, Dutch / region: Netherlands |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 8 - 95% |
Software
| Software Included | Intel Connectivity Performance Suite |
Display
| Type | 16" - IPS |
| Resolution | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res. | 165 Hz |
| Widescreen | Yes |
| Image Aspect Ratio | 16:10 |
| Image Brightness | 500 cd/m² |
| Horizontal Viewing Angle | +89 / -89 |
| Vertical Viewing Angle | +89 / -89 |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Features | Anti-glare, Low Blue Light technology, DC dimming, X-Rite factory colour calibration, 91.7% screen-to-body ratio |
Battery
| Technology | Lithium polymer |
| Capacity | 90 Wh |
Network
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller | Intel WI-FI 7 BE200 |
| Features | Dual stream (2x2) |
Physical dimensions
| Dimensions (WxDxH) | 35.44 cm x 24.12 cm x 1.705 cm |
| Weight | 1.82 kg |
Processor
| CPU | Intel Core Ultra 9 (Series 1) 185H / 2.3 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Number of Cores | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Platform Technology | Intel Evo vPro Enterprise Platform |
| Features | Integrated memory controller |
Audio & graphics
| Multi-GPU Configuration | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce RTX 4070 / Intel Arc Graphics |
| Video Memory | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Max Monitors Supported | 3 external monitor(s) |
| Video System Features | Advanced Optimus, Dynamic Boost 2.0, Direct X 12 Ultimate |
| Camera | Yes |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Camera Features | Privacy shutter, IR camera, Windows Hello, fixed focus, Ultrasonic Human Presence Detection |
| Sound | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec | Realtek ALC3306 |
| Compliant Standards | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Audio Features | Input: Dolby Voice, far-field |
Keyboard
| Type | Keyboard, TrackPoint, UltraNav |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Layout | English - Europe |
| Features | Spill-resistant, multi-touch touchpad, glass touchpad, haptic touchpad |
Power
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 170 Watt |
Connections & interface
| Slots | 2 x M.2 (PCI Express 4.0 x4) (1 available) |
| Interfaces Details | USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (8K support) ¦ Headphone/microphone combo jack |
| Memory Card Reader | Yes (SD Express Card) |
Certificates
| TCO Certified | - TCO Certified Notebooks 9, TCO Certified, generation 10, for notebooks |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Packaging Recycled Content | 90 % - plastic-free, recycled and/or FSC certified |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Lenovo
Prenosnik Lenovo 35,5 cm (14,0") ThinkPad T14 G5 1920x1200 IPS 400nit Ultra 5-125U/16GB/512GB/BL/FP/Intel Graphics/Win11Pro (21ML0022SC)
16GB512GB SSD
1801,58 €

Novo
HP
Prenosnik HP 40,64 cm (16,0") EliteBook 860 G11 1920x1200 IPS 300nit Ultra 7-155U/16GB/SSD1TB/BL/FP/ALU/Intel Graphics/Win11Pro (9G092ET#BED)
16GB1TB SSD
1803,51 €
HP
notebook HP ZBook Fury 17 G8 i7-11850H/32/1Tb SSD/RTX A3000/FHD/CAM/W10p 3l
i7-11850H32GB1Tb SSD
1799,00 €
NovoNa zalogi
APPLE
Macbook Pro 14 M3 Max 48GB/1TB
1807,00 €