
LENOVOSKU: 11LV005JUK-SEAN: 11LV
M60e i5-1035G1/8GB/256M2/Wi/B/W11P
THINKCENTRE M60E
Obnovljeno - dobroLe še 1 na zalogi!
288,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije na lokaciji
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | Intel Core i5 1035G1 |
| RAM | 8GB |
| Disk | 256GB SSD NVMe M.2 |
| Grafična kartica | Intel UHD Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Black |
| Razporeditev tipk | GB |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije na lokaciji |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | 11LV005JUK-S |
| EAN | 11LV |
Opis izdelka
The ThinkCentre M60e Tiny desktop crams serious performance into a diminutive package. At just 1L, it"s made to blend seamlessly into today"s shifting and shrinking workspaces. The M60e makes big ideas possible with a 10th Gen Intel Core processor, bringing much-needed performance, speed, and potential to every desk.
- Full-size performance The ThinkCentre M60e Tiny desktop boasts full-size processing power with a 10th Gen Intel Core processor.
- Industry-leading security Innovate fearlessly on the ThinkCentre M60e Tiny desktop. It"s equipped with the reinforced security of ThinkShield. It combines industry-leading hardware, software, services, and processes - along with built-in Trusted Platform Module (TPM) 2.0 firmware - to protect your ideas and your business.
- Easy expandability The ThinkCentre M60e Tiny desktop is designed to grow with your business. From industry-specific equipment to legacy peripherals, this desktop can connect them all. Connect to two displays for maximum multitasking and use the front-facing USB-C port for fast, convenient charging and quick data sharing.
- Scalable upgradeability IT managers will love how easy the ThinkCentre M60e is to deploy, upgrade, and manage, thanks to built-in driver support for older OS versions. Tool-less access to the SSD and memory module makes expansion and maintenance fast and efficient.
- Enhanced user experience The ThinkCentre M60e Tiny desktop is designed with people - and shrinking workspaces - in mind. Its sleek, modern design and compact 1L housing allow this PC to fit seamlessly into modern offices, small businesses, or retail environments.
Product specifications
| Product Description | Lenovo ThinkCentre M60e - tiny Core i5 1035G1 1 GHz - 8 GB - SSD 256 GB - UK |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - 1 year - on-site |
| Dimensions (WxDxH) | 17.9 cm x 18.29 cm x 3.65 cm |
| Weight | 1.25 kg |
| Processor | Intel Core i5 (10th Gen) 1035G1 / 1 GHz (up to 3.6 GHz, (Quad-Core) |
| Hard Drive | SSD 256 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 2242 - NVM Express (NVMe) |
| Networking | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 |
| Power | (50/60 Hz) |
| RAM | 8 GB (installed) / 32 GB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage Controller | SATA |
| Graphics Controller | Intel UHD Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Type | Personal computer - tiny |
| Localisation | Language: English / region: United Kingdom |
| Cache Memory | 6 MB |
| Optical Storage | No optical drive |
| OS Provided | Windows 11 Pro |
| Cache Per Processor | 6 MB |
| Colour | Black |
| Keyboard | UK |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
General features
| Type | Personal computer |
| Product Form Factor | Tiny |
| Built-in Devices | Speaker |
| Embedded Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Black |
| Localisation | Language: English / region: United Kingdom |
Ports
| Bays | 1 (total) / 1 (free) x internal 2.5" |
| Slots | 1 (total) / 0 (free) x M.2 Card (for WLAN) ¦ 1 (total) / 0 (free) x M.2 Card (for SSD) |
| Interfaces | 2 x USB 2.0 ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x headphones/microphone (1 in front) ¦ 1 x USB 3.2 Gen 2 (1 in front) ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (1 in front) ¦ 1 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 1 x HDMI ¦ 1 x DisplayPort |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 1 year - on-site |
RAM
| Installed Size | 8 GB (installed) / 32 GB (max) |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Effective Memory Speed | 2666 MT/s |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
| Slots | 2 (Total) / 1 (empty) |
| Configuration Features | 1 x 8 GB |
Network
| Wireless LAN Supported | Yes |
| Wireless NIC | Intel Wi-Fi 6 AX 201 |
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.2, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Features | Dual stream (2x2) |
Compliance
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), tool-less chassis access |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Compliant Standards | RoHS |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
Power
| Device Type | Power adapter |
| Voltage Required | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Provided | 65 Watt |
| Efficiency | 89% |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% |
Interface
| Type | 1 x SATA |
| Channel Qty | 1 |
CPU cache
| Installed Size | 6 MB |
| Cache Per Processor | 6 MB |
Optical drive
| Type | No optical drive |
Software
| OS Provided | Windows 11 Pro English |
Display
| Monitor Type | None. |
Graphics
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Video Interfaces | HDMI, DisplayPort |
| Max Monitors Supported | 2 |
Audio
| Compliant Standards | High Definition Audio |
HDD/SSD
| Type | SSD - M.2 2242 |
| Capacity | 1 x 256 GB |
| Interface Type | PCI Express 3.0 x4 |
| Features | NVM Express (NVMe) |
Input device
| Type | Mouse, keyboard |
Physical dimensions
| Width | 17.9 cm |
| Depth | 18.29 cm |
| Height | 3.65 cm |
| Weight | 1.25 kg |
Keyboard
| Keyboard Name | Lenovo Calliope Keyboard |
| Interface | USB |
| Localization & Layout | UK |
Mouse
| Mouse Name | Lenovo Calliope Mouse |
| Interface | USB |
Processor
| CPU | Intel Core i5 (10th Gen) 1035G1 |
| Clock Speed | 1 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.6 GHz |
| Number of Cores | Quad-Core |
| CPU Qty | 1 |
| Max CPU Qty | 1 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
Obnovljeno - dobroNa zalogi
LENOVO
A100 i3-N305/16GB/512M2/FHD/B/C/W11
OctalCore Intel Core i3-N...16GB512GB SSD M.2
288,00 €
Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
600 G9 i5-12500T/8GB/256M2/W10P_COA
HexaCore Intel Core i5-12...8GB256GB SSD M.2
286,00 €

Novo
Lenovo
Računalnik Lenovo MT S510 G4400/4GB/HDD500GB/Wi-Fi/Win10Pro
Pentium4GB
283,40 €

Novo
Lenovo
Računalnik Lenovo MT S510 G4400/4GB/500GB/Win10Pro
R34GB
283,40 €