
LOGITECHSKU: 920-004512EAN: 920-004512
Logitech MK270 Wireless Combo-Keyboard+Mouse IT
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
28,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Pålidelige trådløse kombisæt med en lillebitte nanomodtager som kan blive siddende i computeren.
- Reliable wireless connection Say good-bye to cords and enjoy the freedom and convenience of wireless-fast data transmission and virtually no delays or dropouts (up to 10 meters).
- Carry-around mouse With built-in storage for the receiver, the mouse is always ready for use in any work environment.
- 24-month keyboard and 12-month mouse battery life plus auto-sleep Offers long-lasting battery life to minimize downtime and the cost and hassle of changing batteries. Auto-sleep and on/off switches reduce power consumption to further extend battery life.
- Logitech receiver and internal storage compartment in mouse The small receiver stays plugged into the laptop"s USB port for easy, convenient, and clutter-free connectivity and can be stored in your mouse to reduce the risk of damage or loss. Users can add up to six devices to one USB port.
- Keyboard short-cuts Save time with eight keyboard hot keys, which provide instant access to most-used applications like email, Internet and volume up/down.
- Feel-good typing A full-size, spill-resistant keyboard with low-profile, whisper-quiet keys, F-keys and a number pad is comfortable, convenient, and built to last for easy use.
- Contoured mouse design with laser tracking Provides all-day comfort and smooth and accurate tracking.
- Plug-and-play simplicity Setup takes seconds - you simply plug the wireless receiver into a USB port on your computer and start using your keyboard and mouse right away without software.
Product specifications
| Product Description | Logitech MK270 Wireless Combo - keyboard and mouse set - Italian Input Device |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Scrolling wheel, wireless, on/off power switch, 1000 dpi resolution |
| Device Type | Keyboard and mouse set |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Buttons Qty | 3 |
| Hot Keys Qty | 8 |
| Interface | 2.4 GHz |
| Wireless Receiver | USB wireless receiver |
| Hot Keys Function | Internet browsing, calculator, e-mail, volume, mute, play/pause |
| Pointing Device | Mouse - optical |
| Localization and Layout | Italian |
General features
| Device Type | Keyboard and mouse set |
| Interface | 2.4 GHz |
| Max Operating Distance | Up to 10 m |
| Wireless Receiver | USB wireless receiver |
| Dimensions (WxDxH) / Weight | Keyboard: 44.1 cm x 14.9 cm x 1.8 cm / 481 g ¦ Mouse: 6 cm x 9.9 cm x 3.9 cm / 50 g ¦ Wireless receiver: 1.4 cm x 1.9 cm x 0.6 cm / 2 g |
| Type | Wireless |
| Keyboard Name | Logitech Wireless Keyboard K270 |
| Hot Keys Qty | 8 |
| Hot Keys Function | Internet browsing, calculator, e-mail, volume, mute, play/pause |
| Localization and Layout | Italian |
| Features | On/off power switch |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Compliance
| Included Accessories | USB extender |
| Compliant Standards | Plug and Play |
Battery
| Type | AA / AAA |
| Installed Qty | 3 |
| Required Qty | 3 |
| Technology | Alkaline |
OS Required
| Included Software | Drivers & Utilities |
| OS Required | Microsoft Windows Vista / XP / 7 / 8 |
Pointing Device
| Type | Mouse |
| Pointing Device Name | Logitech Wireless Mouse M185 |
| Buttons Qty | 3 |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Pointing Device Features | Scrolling wheel, wireless, on/off power switch, 1000 dpi resolution |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
HP
Tipkovnica HP USB žična SLO 320K USB Slim (9SR37AA)
28,23 €

Novo
HP
Tipkovnica HP USB žična ENG angleška QUERTY (QY776AA#B13) NE
28,23 €

Novo
MSI
Miš MSI GM40 Clutch Gaming 5000 DPI - primerna tudi za levičarje
28,33 €

Novo
Logitech
Tipkovnica +MIŠ Logitech Cordless Desktop MK220 - US layout (920-003168)
28,36 €