
LENOVOSKU: 64B1GAT1EU
Lenovo ThinkVision P24QD-40 QHD/DP/USB-C/IPS 24''
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
224,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Lenovo ThinkVision P24QD-40 - LED monitor - QHD - 24"
| Dimensions (WxDxH) | 53.98 cm x 19 cm x 35.08 cm - with stand (lowest position) |
| Weight | 5.6 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Response Time | 4 ms (extreme), 6 ms (normal) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 3000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), Tiny support |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 24" |
| Compliant Standards | TUV Rheinland Flicker Free Certification, China Energy standard Tier 2, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TUV Rheinland Eyesafe 2.0 Display, TUV Rheinland Eye Comfort Certification (5-star) |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Eclipse black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class D |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | QHD 2560 x 1440 at 120 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.2058 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (lowest position) | 53.98 cm x 19 cm x 35.08 cm |
| HDR Capable | HDR10 / DisplayHDR 10 |
| Colour Gamut | 99% BT.709, 99% sRGB |
| Built-in Ethernet | Yes |
| Carbon Footprint | 400 kg carbon emissions |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2310433 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Energy Class (HDR) | Class F |
| Diagonal Size | 24" |
| Viewable Size | 23.8" |
| Built-in Devices | KVM Switch, USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 123 |
| HDR Format | HDR10 |
| HDR Certification | DisplayHDR 10 |
| Vertical Refresh Rate | 48 - 120 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 150 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | WLED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x DisplayPort cable - 1.8 m ¦ 1 x USB-C cable - 1.5 m ¦ 1 x USB-A to USB-B cable - 1.8 m |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 14 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode) | 22 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 16.5 Watt |
| Power Consumption (Max) | 210 Watt |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Included Software | Lenovo ThinkColour |
| OS Required | Windows 10, Windows 11 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces | USB-C 3.2 Gen 2 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode with Power Delivery ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream ¦ USB-B 3.2 Gen 1 upstream ¦ HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ DisplayPort 1.4 output ¦ LAN |
| Dimensions & Weight Details | With stand (lowest position) - width: 53.98 cm - depth: 19 cm - height: 35.08 cm - weight: 5.6 kg ¦ With stand (highest position) - width: 53.98 cm - depth: 19 cm - height: 50.58 cm - weight: 5.6 kg ¦ Without stand - width: 53.98 cm - depth: 4.53 cm - height: 31.58 cm - weight: 3.6 kg |
| Shipping Width | 73 cm |
| Shipping Depth | 12.3 cm |
| Shipping Height | 42 cm |
| Shipping Weight | 8.4 kg |
| Tilt Angle | -5/+23.5 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 155 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Total CF/unit Standard Deviation (kg CO2e) | 90 |
| PAIA Version | 1.4.7 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Acer
Monitor Acer 68,6 cm (27,0") CB272Usmiiprx 2560x1440 75Hz IPS 1ms 2xHDMI DisplayPort Pivot Zvočniki sRGB99% FreeSync HDR10
224,10 €

Novo
Lenovo
Monitor Lenovo 80 cm (31,5") D32-40 1920x1080 75Hz VA 4ms HDMI DisplayPort sRGB99%
224,10 €

Novo
Gigabyte
Monitor GigaByte 68,6 cm (27,0") G27F 2 1920x1080 Gaming 170Hz IPS 1ms 2xHDMI DisplayPort 2xUSB3.2 HAS sRGB130% FreeSync Premium
224,60 €

Novo
Tesla
TV sprejemnik Tesla 40,0" 101 cm 40E635BFS 1920x1080 LED SMART Android 3xHDMI 2xUSB BT WiFi 60Hz
224,81 €