
LENOVOSKU: 4Y41B69369
Lenovo Smartcard Wired Keyboard II FR
NovoLe še 1 na zalogi!
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
9,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
In workplaces where information is sensitive, authentication and secure data access are the keys to prevent disasters. Lenovo Smartcard Wired Keyboard II is a purpose-built solution that gives you the best of both worlds. The power of a full-size keyboard with the added security of an integrated smartcard reader for applications that require enhanced protection.
- Adjustable comfort The Lenovo Smartcard Wired Keyboard II comes with an adjustable height feature, ensuring ergonomic comfort for users during long hours of typing.
- Enhanced security Equipped with a built-in smart card reader, this keyboard offers an additional layer of security for sensitive data, making it an ideal choice for environments where data protection is paramount.
- Broad compatibility Designed to be fully compatible with PC systems, this keyboard offers seamless integration for a wide range of computing environments.
Product specifications
| Product Description | Lenovo Smartcard Wired Keyboard II - keyboard - French - black Input Device |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 44.5 cm x 16.2 cm x 2.4 cm |
| Weight | 978 g |
| Package Type | OEM |
| Device Type | Keyboard |
| Connectivity Technology | Wired |
| Keys Qty | 106 |
| Colour | Black |
| Interface | USB |
| Pricing Type | Customer-replaceable Unit (CRU) |
| Security Devices | Smart card reader |
| Localization and Layout | French |
General features
| Device Type | Keyboard |
| Interface | USB |
| Keys Qty | 106 |
| Localization and Layout | French |
| Keyboard Technology | Plunger |
| Security Devices | Smart card reader |
| Adjustable Height | Yes |
| Width | 44.5 cm |
| Depth | 16.2 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Weight | 978 g |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Compliance
| Colour | Black |
| Cable Length | 2 m |
| Compliant Standards | CB, cTUVus, TUV Mark, BIS, FCC, VCCI, BSMI, KCC, ISO 7816-1, ISO 7816-2, ISO 7816-3, ISO 7816-4 |
| Package Type | OEM |
| Key Life Span | 10 million clicks |
| Pricing Type | Customer-replaceable Unit (CRU) |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 95% |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 47.2 cm |
| Shipping Depth | 20.6 cm |
| Shipping Height | 3.7 cm |
| Shipping Weight | 1.585 kg |
OS Required
| OS Required | Microsoft Windows 7 / 10 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu



