
LENOVOSKU: 0B47091
Lenovo miniDisplayPort to DisplayPort cable ver1.2
NovoLe še 2 na zalogi!
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
12,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Lenovo Mini-DisplayPort to DisplayPort Cable offers the most resolution in a cost effective solution for connecting to Mini-DisplayPort enabled ThinkPad Classics to a DisplayPort – equipped ThinkVision monitors or high definition TVs. The 20-pin Mini-DisplayPort is DisplayPort 1.2 compliant / HDCP 1.3 and 21.6 Gbps of bandwidth. The maximum resolution supported is 4096 x 2160 @ 60Hz. The cable is backwards compatible to DisplayPort 1.1a.
- Versatile connectivity This Lenovo DisplayPort cable offers a seamless connection between PCs and monitors, ensuring a reliable and high-quality display experience. With both Mini DisplayPort and standard DisplayPort connectors, it caters to various device requirements, making it a flexible solution for your display needs.
- High-definition support Designed to be HDCP-compliant and adhering to DisplayPort 1.2 standards, this cable supports high-definition content transmission. It ensures that your video content is displayed in high quality, enhancing your viewing experience with vivid details and vibrant colors.
Product specifications
| Product Description | Lenovo DisplayPort cable - 2 m |
| Features | HDCP compliant |
| Type | DisplayPort cable |
| Length | 2 m |
| Connector | Mini DisplayPort - male |
| Designed For | ThinkCentre M75t Gen 2 11W5; ThinkPad L470; L570; P51; T431s; T470p; T530; W550s; X240; ThinkStation P330 Gen 2 30D3, 30D4; P340 30DE, 30DF, 30DG, 30DH, 30DJ, 30DL, 30DM, 30DN, 30DR, 30DU; P348 30EQ, 30ER; P350 30E3, 30E4, 30E5, 30E6, 30EF, 30EG, 30EJ; P520 30BQ, 30DC; P620 30E0, 30E1 |
| Cable Length | 2 m |
| Connector (Second End) | DisplayPort - male |
General features
| Type | DisplayPort cable |
| Features | HDCP compliant |
| Cable Length | 2 m |
| Length | 2 m |
Compliance
| Compliant Standards | DisplayPort 1.2 |
Interface
| Connector | Mini DisplayPort - male |
| Connector (Second End) | 20 pin DisplayPort - male |
Compatible with
| Designed For | Lenovo ThinkCentre M75t Gen 2 11W5 ¦ Lenovo ThinkPad L470 ¦ Lenovo ThinkPad L570 ¦ Lenovo ThinkPad P51 ¦ Lenovo ThinkPad T431s ¦ Lenovo ThinkPad T470p ¦ Lenovo ThinkPad T530 ¦ Lenovo ThinkPad W550s ¦ Lenovo ThinkPad X240 ¦ Lenovo ThinkStation P330 Gen 2 30D3, 30D4 ¦ Lenovo ThinkStation P340 30DE, 30DF, 30DG, 30DH, 30DJ, 30DL, 30DM, 30DN, 30DR, 30DU ¦ Lenovo ThinkStation P348 30EQ, 30ER ¦ Lenovo ThinkStation P350 30E3, 30E4, 30E5, 30E6, 30EF, 30EG, 30EJ ¦ Lenovo ThinkStation P520 30BQ, 30DC ¦ Lenovo ThinkStation P620 30E0, 30E1 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
LC Power
Ohišje za trdi disk 2,5 USB 3.0 LC Power LC-25BUB3
11,73 €

Novo
LiteON
DVD-RW 8x zapisovalnik, SATA, za notesnik Lite-ON DS-8ACSH-24-B 12,7mm
12,63 €

Novo
Logilink
Ohišje za trdi disk 2,5 USB 3.0 Logilink črno, brezvijačno, SuperSlim (UA0275)
12,63 €

Novo
Logilink
Ohišje za trdi disk 2,5 USB 3.0 Logilink UA0256 črno, brezvijačno
12,63 €