
JABRASKU: 26599-999-999EAN: 26599-999-999
Jabra Evolve2 65, USB-A, MS Stereo, Headset, Black
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
125,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 2 leti garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
The Jabra Evolve2 is engineered to keep you agile. Work anywhere with superior wireless audio performance.
- Imponerende opkaldskvalitet Opkald med høj lydkvalitet er altafgørende, hvis man vil opnå de ønskede resultater. Derfor har vi nu gjort den eminente opkaldskvalitet, der kendetegner vores verdensførende Evolve-serie, endnu bedre i form af tre kraftige og meget hensigtsmæssigt placerede indbyggede mikrofoner samt vores avancerede digitale chipset og den sidste nye signalbehandlingsteknologi. Resultatet er imponerende opkaldskvalitet ved hvert eneste opkald. Vi har ganske enkelt sat en helt ny standard for opkaldskvalitet.
- En musikoplevelse i særklasse Med Evolve gav vi dig mulighed for at lytte til musik i høj kvalitet under arbejdet, men med Evolve2 har vi løftet lydkvaliteten op på et hidtil uhørt niveau. Vi har nemlig udstyret dette headset med kraftige, lækagetolerante 40 mm-højttalere og vores mest avancerede digitale chipset nogensinde. Selv om der er tale om et headset til arbejdsbrug, behøver det jo ikke at være kedeligt.
- Suveræn støjreduktion Baggrundsstøj kan være meget forstyrrende, når man arbejder, uanset om man er på kontoret eller på farten. Når du tager Evolve2 65 på, forsvinder støjen omkring dig med det samme, for de støjisolerende, ovale skumørepuder og ørekoppernes banebrydende vinklede konstruktion blokerer på effektiv vis lyden fra omgivelserne, så der opnås passiv støjreduktion som aldrig før. Vi kalder det en bærbar stillekupé til dit hoved.
- Få arbejdsro i stressende omgivelser Vi har videreudviklet Evolve-seriens busylight, så det nu kan ses fra alle retninger. Det røde lys tændes automatisk, når du er optaget på grund af et opkald eller et telefonmøde, og du kan også selv tænde det blot ved at trykke på en knap. Selv når der er masser af uro omkring dig, kan du altså være helt sikker på, at busylight beskytter dig mod alle afbrydelser fra alle vinkler. Det svarer så at sige til at være iført sit helt eget koncentrationsværn.
- Batteri med stor kapacitet Bruger du en stor del af arbejdsdagen på at gå fra møde til møde, eller arbejder du ofte andre steder end på kontoret? Uanset hvordan din typiske dag ser ud, er det rart at vide, at dit headset ikke taber pusten undervejs. Takket være vores avancerede batterieffektiviseringsteknologi og det imponerende lille chipset er det lykkedes os at klemme hver en dråbe strøm ud af dette kraftfulde trådløse headset, og det har udmøntet sig i en brancheførende batteritid på 37 timer*.
- Vaskeægte luksus og komfort Vores målsætning var at udvikle et trådløst headset, der er så behageligt at have på, at man helt glemmer, det er der. Vi har derfor foretaget biometriske målinger af flere hundrede hoveder for at opnå den perfekte pasform, tilføjet bløde ørepuder i hukommelsesskum, som tilpasser sig ørets form, og til sidst samlet det hele med slidstærke kvalitetsmaterialer. Du får med andre ord et headset, der er indbegrebet af luksus.
- Tænk ud af boksen Med dette headset får du meget mere end det, som emballagen umiddelbart antyder. Allerede før du tager det ud af æsken, får du en klar fornemmelse af, at der her er tale om en banebrydende teknologisk løsning, som er alenlangt foran alle andre headset. Og fordi vi altid har det ene øje rettet mod fremtiden, er der allerede firmwareopgraderinger og fordelspakker, som vil gøre det endnu bedre, i støbeskeen. Du har altså meget mere at glæde dig til.
Product specifications
| Product Description | Jabra Evolve2 65 MS Stereo - headset - USB-A |
| Product Type | Headset - Bluetooth - wireless - USB-A |
| Recommended Use | Portable electronics, phone, computer - communication |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Sound Output Mode | Stereo |
| Controls | Volume, mute button, answer/end |
| Microphone | Boom |
| Colour | Black |
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Additional Functions | DSP |
| Environmental Standards | TCO Certified Headsets 9 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Noise Isolating | Yes |
| Software Certification | Certified for Microsoft Teams |
General features
| Product Type | Headset - Bluetooth - wireless - USB-A |
| Additional Functions | DSP |
| Weight | 176 g |
| Colour | Black |
| Earpad Material | Leatherette, memory foam |
| Recommended Use | Portable electronics, phone, computer - communication |
| Max Operating Distance | 30 m |
Compliance
| Included Accessories | Carrying case, USB cable, USB dongle |
| Cable Details | USB cable - detachable |
| Software Certification | Certified for Microsoft Teams |
| Compliant Standards | G616 |
Power
| Battery | Headset battery rechargeable |
| Run Time (Up To) | 24 hour(s) |
| Standby Time | 1600 hours |
| Recharge Time | 1.5 hour(s) |
Audio
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.0 |
| Bluetooth Profiles | Headset Profile (HSP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) |
| Sound Output Mode | Stereo |
| Noise Isolating | Yes |
| Diaphragm | 40 mm |
| Simultaneously Connectable Devices Qty | 2 |
| Features | Voice control, Busy light, PeakStop technology, Jabra Direct |
Certificates
| TCO Certified | TCO Certified Headsets 9 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Deepcool
Ohišje Deepcool CH560 Digital MidiATX - bela ARGB
125,23 €

Novo
Intel
Procesor Intel 1200 Core i5 11400F 6C/12T 2.6GHz/4.4GHz BOX 65W brez grafike hladilnik Intel
125,24 €

Novo
Gigabyte
Osnovna plošča AM4 GigaByte B550M AORUS ELITE microATX DVI-D HDMI
124,61 €

Novo
Intel
Procesor Intel 1200 Core i5 10600K 6C/12T 4.1GHz/4.8GHz BOX 125W brez grafike brez hladilnika
124,41 €