
JABRASKU: 26699-989-899EAN: 6699-833-399
Jabra Evolve2 65 Flex UC Stereo - Headset - On-Ear
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
154,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 2 leti garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Engineered to keep you agile. Work anywhere with superior wireless audio performance.
- Fremtidens hybridarbejde folder sig ud Morgenmøde kl. 09 derhjemme. Hurtige møder fra den lokale café. Præsentation om eftermiddagen. Når du har en fleksibel arbejdsdag, har du brug for et fleksibelt headset. Evolve2 65 Flex er skabt til at være på farten. Det er et ultrabærbart, professionelt headset – fyldt med fleksible arbejdsfunktioner. Det har bl.a. klassens bedste Hybrid Active Noise Cancellation (ANC), støjreducerende mikrofoner og innovativ Jabra Air Comfort teknologi, der hjælper dig med at bevare dit fokus, fordi du ikke går på kompromis med din komfort. Og bedst af alt: Det revolutionerende design med hængsler gør, at det kan foldes og lægges i sit beskyttende etui, så det passer perfekt i både tasken og din varierede arbejdsdag. Lad dit fleksible arbejdsliv udfolde sig med Evolve2 65 Flex.
- Den stærke, stille type Vil du arbejde hvor det passer dig uden at tænke på støj? Fint, den klarer vi. Evolve2 65 Flex har et avanceret chipsæt og støjreducerende mikrofoner i premium-kvalitet, der leverer klassens bedste Hybrid Active Noise Cancellation (ANC)*. Og fordi ørepuderne med memory-skum sidder perfekt om dine ører, holdes endnu flere lyde på afstand – så du kan arbejde i fred, uanset hvor du er. Sæt din omverden på pause med Evolve2 65 Flex. * Klasse er defineret som konkurrenter i samme prisklasse. Se jabra.com/commercial-claims.
- Hold fokus på det du siger Typisk! Det vigtige arbejdsopkald kommer, når du lige er listet væk fra din stol. Men bare rolig. Evolve2 65 Flex skærer igennem baggrundsstøjen, så du lyder fremragende i både opkald og virtuelle møder, uanset hvor du befinder dig. En specialdesignet algoritme, et kraftfuldt chipsæt og Jabra ClearVoice-mikrofoner blokerer støjen fra gøende hunde, fyldte butikker og nyre-rystende vejarbejde, så dine kloge ord altid er i centrum. Vi holder det professionelt for dig, uanset hvor du er.
- Giv luft til din arbejdsdag Med Evolve2 65 Flex kan du have lange arbejdsdage, uden at luften går af ballonen. Vi har nemlig tilført vores innovative Jabra Air Comfort teknologi til det strømlinede, foldbare design. Den unikke teknologi er specialdesignet med flere lag af ultrablødt, perforeret skum, der giver en blød og polstret fornemmelse, så du aldrig føler dig klemt. De fleksible ørepuder roterer og bevæger sig ligesom dig, og komforten er helt exceptionel – også når du bruger dem hele dagen. Er du klar til at få ny luft?
- Lad dem se lyset Har du brug for ekstra ro for at komme igennem en lang to-do? Evolve2 65 Flex kan hjælpe dig. Et 360° busylight lyser nemlig rødt som et tydeligt stop-skilt, så alle omkring dig ved, hvornår du har brug for ekstra koncentration. Send de rigtige signaler med Evolve2 65 Flex.
- Klappet og klar til dit hybride liv Uanset hvor dagen fører dig hen, har du medbragt det rigtige headset. Vi har nemlig sørget for, at Evolve2 65 Flex skiller sig ud – ved at passe ind alle steder. Det nye, elegante design er ikke bare strømlinet, det er også ekstra nemt at have med. Den innovative hovedbøjle kan nemlig klappes helt sammen, så headsettet fylder ganske lidt, når det ikke er i brug. Og fordi mikrofonarmen er kortere og kan vippes op i skjul, kan du lyde professionel på kontoret men også lytte til musik, når du har fri – uden at ligne en, der skal holde foredrag. Professionel eller casual? Evolve2 65 Flex kan det hele.
- Adgangsbillet til det hele Hybridarbejde spreder dig, dine kolleger og kunder for alle vinde, og der kan være langt mellem møder, der foregår ansigt til ansigt. Evolve2 65 Flex er certificeret til alle førende virtuelle mødeplatforme – inklusive Google Meet, Microsoft Teams og Zoom. Det betyder, at du får bedre kvalitet i dine møder, uanset hvilken platform, I bruger. Med plug-and-play er du i gang med det samme, og den trådløse rækkevidde på op til 30 meter giver dig frihed til at gøre tingene på din måde. Og med dobbelt tilslutning, kan du nemt skifte mellem enheder og hoppe fra musik på din telefon til videoopkald på din computer. Fleksibilitet er lige blevet en hel del nemmere.
- Klassens bedste Hybrid Active Noise Cancellation (ANC) lukker ned for støjen Klassens bedste Hybrid Active Noise Cancellation (ANC) lukker ned for støjen.
- Bliv hørt, med stemmeisolerende Jabra ClearVoice-mikrofonteknologi Bliv hørt, med stemmeisolerende Jabra ClearVoice-mikrofonteknologi.
- Jabra Air Comfort teknologi giver komfort, der føles som en drøm Jabra Air Comfort teknologi giver komfort, der føles som en drøm.
- Dobbelt tilslutning, plug-and-play og op til 30 meters trådløs rækkevidde Dobbelt tilslutning, plug-and-play og op til 30 meters trådløs rækkevidde.
- Jabra Air Comfort-teknologi giver komfort, der føles som en drøm Jabra Air Comfort-teknologi giver komfort, der føles som en drøm.
Product specifications
| Product Description | Jabra Evolve2 65 Flex UC Stereo - headset - USB-C |
| Manufacturer Warranty | 2-year warranty |
| Product Type | Headset - Bluetooth - wireless - USB-C |
| Recommended Use | Portable electronics, phone, computer - communication |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Sound Output Mode | Stereo |
| Controls | Mute, volume, power on/off, busylight, call |
| Microphone | Boom |
| Colour | Black |
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Microphones Included | 6 |
| Sound Effects | Power Bass, HD Voice |
| Additional Functions | DSP |
| Active Noise Canceling | Yes |
| Environmental Standards | TCO Certified Headsets 9 |
| Audio Specifications | Frequency Response 20 - 20000 Hz - Sensitivity 84 dB/mW +/- 2dB |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Max Input Power | 30 mW |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.2 |
| Impedance | 16 Ohm |
| Intelligent Assistant | Google Assistant, Alexa |
| Software Certification | Optimised for UC |
General features
| Product Type | Headset - Bluetooth - wireless - USB-C |
| Additional Functions | DSP |
| Width | 20 cm |
| Depth | 15.5 cm |
| Height | 10.8 cm |
| Weight | 136 g |
| Colour | Black |
| Earpad Material | Leatherette, foam |
| Recommended Use | Portable electronics, phone, computer - communication |
| Features | Multipoint Pairing, LED indicator, easy pairing, over the air updates |
| Protection | Hearing protection |
| Max Operating Distance | 30 m |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 2 years |
Compliance
| Included Accessories | Carrying pouch, USB-C charging cable, Jabra Link 390c USB Adapter |
| Cable Details | USB-C charge cable - detachable - 1.2 m |
| Software Certification | Optimised for UC |
| Compliant Standards | Plug and Play, G616 |
Power
| Battery | Headset battery rechargeable |
| Run Time (Up To) | 32 hour(s) |
| Run Time Details | Continuous playback (active noise-cancelling on): up to 21 hours ¦ Continuous playback (active noise-cancelling off): up to 32 hours ¦ Continuous talk (active noise-cancelling/busylight off): up to 20 hours ¦ Continuous talk (active noise-cancelling/busylight on): up to 15 hours |
| Standby Time | 120 hours |
| Recharge Time | 2 hour(s) |
Audio
| Headphones Form Factor | On-ear |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.2 |
| Bluetooth Profiles | Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP), Serial Port Profile (SPP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), Phonebook Access Profile (PBAP) |
| Sound Output Mode | Stereo |
| Sound Effects | Power Bass, HD Voice |
| Active Noise Canceling | Yes |
| Active Noise Cancelling Technology | Hybrid Active Noise Cancelling |
| Frequency Response | 20 - 20000 Hz |
| Max Input Power | 30 mW |
| Sensitivity | 84 dB/mW +/- 2dB |
| Impedance | 16 Ohm |
| Diaphragm | 28 mm |
| Simultaneously Connectable Devices Qty | 2 |
| Features | SafeTone technology, PeakStop technology, Jabra Direct, Google Fast Pair, Jabra Xpress, Apple MFI |
Certificates
| TCO Certified | TCO Certified Headsets 9 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Kingston
DDR4 64GB 3600MHz CL18 KIT (2x32GB) Kingston Fury Beast XMP2.0 1,35V Gaming črna (KF436C18BBK2/64)
64GB
153,93 €

Novo
Thermaltake
Napajalnik - 750W Thermaltake ToughPower GF3 80Plus Gold 90% ATX 3.0 Modular 140mm ARGB črna (PS-TPD-0750F4FAGE-1)
154,11 €

Novo
Asus
Osnovna plošča AM5 Asus PRIME B650M-A II microATX 1xVGA 1xHDMI 1xDisplayPort
154,30 €

Novo
Asus
Osnovna plošča 1700 Asus Pro B660M-C D4-CSM microATX 1xVGA 1xHDMI 2.1 2xDisplayPort 1.4
154,30 €