
HP USB-C 100W G6 DOCK EURO
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
The HP G6 Docking Station is designed to streamline your workspace with versatile connectivity options. Offering HDMI, DisplayPort, and multiple USB interfaces, this docking station enhances productivity by allowing dual and even triple display setups. Enjoy fast data transfer and reliable networking capabilities with 2.5 Gigabit Ethernet support, ensuring a seamless connection for all your devices. With an operating temperature range of 0°C to 35°C, it performs under varying conditions. Equipped with security features like a Kensington nano security slot and an LED light bar, the HP G6 Docking Station combines functionality with safety. Its robust power adapter provides stable performance, supporting diverse use cases, whether at home or in a corporate environment. This docking station is ideal for anyone looking to maximize efficiency and simplify their digital workspace.
- Flere porte. Mere fleksibilitet Flere porte betyder flere muligheder. Med en HDMI 2.1-port, to DisplayPorts 1.4-porte, to USB-C -porte og tre USB-A-porte kan du tilslutte alle dine enheder.
- Intuitivt, kompakt design Hold dig orienteret om enhedens statusopdateringer med intuitivt LED-lys og meddelelser på skærmen. Du kan nemt tilslutte til bagudvendte porte og rydde op på skrivebordet med tilslutning af et enkelt kabel – alt sammen i et kompakt design.
- En komplet pakke med administrationsværktøjer Giv dit IT-personale mulighed for at administrere dine dockingstationer efter produktnavn, serienummer og MAC-adresse overalt med de tidsbesparende og brugervenlige værktøjer til elektronisk mærkning (eTag) og HP CMSL-administration.
- 3 års begrænset garanti Få ekstra tryghed med 3 års begrænset garanti, som omfatter teknisk support, diagnosticeringsservice og hardwareudskiftning.
- Kompatibel med myHP Gør brug af hardware- og softwareinnovationer fra HP med myHP-programmet. Dette ene dashboard giver adgang til indstillinger for din dockingstation og andre enheder.
Product specifications
| Product Description | HP G6 - docking station - 2 x DP, HDMI, USB-C - 1GbE, 2.5GbE |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 12.1 cm x 5.1 cm x 12.1 cm |
| Weight | 690 g |
| Networking | Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
| Power | Power adapter (50/60 Hz) (19.5 V) |
| Product Type | Docking station |
| Localisation | English / Europe |
| Colour | Jet black |
| Video Interfaces | 2 x DP, HDMI, USB-C |
General features
| Product Type | Docking station |
| Width | 12.1 cm |
| Depth | 5.1 cm |
| Height | 12.1 cm |
| Weight | 690 g |
| Enclosure Colour | Jet black |
| Localisation | English / Europe |
Ports
| Interfaces | 2 x USB-C 3.2 Gen 2 (15 W) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 2 ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x network - 2.5GBase-T - RJ-45 ¦ 2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort ¦ 1 x display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2/DisplayPort 1.4 with Power Delivery |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Network
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
Compliance
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), LED Light Bar |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
Power
| Power Device | Power adapter |
| Voltage Required | (50/60 Hz) |
| Voltage Provided | 19.5 V |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
Resolution
| Max Resolution Details | 3840 x 2160 - 120 Hz (Single Display) ¦ 2560 x 1440 - 120 Hz (Dual Display) ¦ 1920 x 1080 - 120 Hz (Triple Display) |
Requirements
| OS Required | Microsoft Windows 10 / 11, Apple MacOS, Google Chrome OS, Linux, HP ThinPro |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 39.6 cm |
| Shipping Depth | 9.5 cm |
| Shipping Height | 17.1 cm |
| Shipping Weight | 1.1 kg |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu


