
HPSKU: 9X472UT#ABB
HP Thunderbolt 4 Dock G6 100W
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
136,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Din arbejdsdag flyder naturligt med HP Thunderbolt 4 100 W G6-dockingstationen. Fokuser på det vigtigste med håndfri administration, gnidningsfri forbindelser til dine enheder og strøm, der er klar, når du har brug for det. Med avanceret sikkerhed er dine enheder altid beskyttet.
- Versatile connectivity The docking station includes a variety of interface options such as Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2, Ethernet, HDMI, and DisplayPort, ensuring compatibility with various devices and peripherals.
- High-resolution support With the ability to support resolutions up to 5120 x 2880 and refresh rates of 360 Hz, the docking station provides a viewing experience suitable for professional and creative work.
- Efficient power delivery Equipped with Power Delivery capabilities, the Thunderbolt Dock G6 can deliver up to 100 W of power, enabling charging of connected devices while ensuring uninterrupted performance.
- Multiple display options This docking station supports various display configurations, allowing users to connect up to four displays simultaneously, enhancing multitasking capabilities.
- Security features The presence of a Kensington nano security slot provides an added layer of protection, allowing users to secure the docking station in public or shared environments.
Product specifications
| Product Description | HP Thunderbolt Dock G6 - docking station - Thunderbolt 4 - 2 x DP, HDMI - 1GbE, 2.5GbE |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 12.09 cm x 12.09 cm x 4.95 cm |
| Weight | 725.7 g |
| Networking | Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
| Power | Power adapter 100 Watt Power Provided |
| Product Type | Docking station |
| Localisation | English / Europe |
| Docking Interface | Thunderbolt 4 |
| Video Interfaces | 2 x DP, HDMI |
General features
| Product Type | Docking station |
| Width | 12.09 cm |
| Depth | 12.09 cm |
| Height | 4.95 cm |
| Weight | 725.7 g |
| Localisation | English / Europe |
Ports
| Interfaces | 2 x USB-C 3.2 Gen 2 (15 W) ¦ 1 x USB 3.2 Gen 2 ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x network - 2.5GBase-T - RJ-45 ¦ 2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort ¦ 1 x display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x Thunderbolt 4/USB4 with Power Delivery (100W) |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - parts and labour - 3 years |
Network
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet |
Compliance
| Cables Included | 1 x Thunderbolt 4 cable - 1 m |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), LED Light Bar |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
Power
| Power Device | Power adapter |
| Power Provided | 100 Watt |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
Resolution
| Max Resolution Details | 5120 x 2880 - 60 Hz (Single Display) ¦ 2560 x 1440 - 60 Hz (Dual Display) ¦ 1920 x 1080 - 60 Hz (Triple Display) ¦ 2560 x 1440 - 60 Hz (Quad Display) ¦ 1920 x 1080 - 360 Hz (Single Display) |
Requirements
| OS Required | Microsoft Windows 10 / 11, Apple MacOS, Google Chrome OS, Linux, HP ThinPro |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 39.6 cm |
| Shipping Depth | 17.09 cm |
| Shipping Height | 9.5 cm |
| Shipping Weight | 1.09 kg |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

NovoNa zalogi
LENOVO
ThinkPad Universal USB4 USB-C Dock 5000, 100W
137,00 €

Novo
I-TEC
Priklopna postaja USB-C =>I-TEC 2xDisplayPort 1.4 5xUSB3.0 1xUSB-C 100W 1xLAN Audio (C31DUALDPDOCKPD)
134,37 €
NovoNa zalogi
LENOVO
ThinkPad Foxcoon SDX55 WWAN Module - 5G
134,00 €

NovoNa zalogi
HP
HP Zbook Fury 17 G7/G8 Keyboard BL - DE
134,00 €