
HPSKU: 9D9S0UT#ABBEAN: HP Monitor
HP 527pq - Series 5Pro QHD/IPS/HDMI/DP-27''Monitor
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
189,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
HP 527pq - Series 5 Pro - LED monitor - QHD - 27" - Smart Buy
| Dimensions (WxDxH) | 61.34 cm x 22.89 cm x 54.38 cm - with stand |
| Weight | 6.2 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey with overdrive) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 10000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), detachable stand, VESA interface support |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, NOM, TUV S, CB, CCC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, WEEE, PSE Mark, ICES, cTUVus, MEPS, CEC, EMF, KC, CECP, EAC, ISC, RCM, CEL Grade 2, SEPA, BIS, low halogen, NRCS, UAE, TUV low blue light, Works With Chromebook (WWCB) certified, Ukraine EE, Australian-New Zealand DoC |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Jet black, black and silver (stand) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class E |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | QHD 2560 x 1440 |
| Manufacturer Selling Program | HP Smart Buy |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified |
| Pixel Pitch | 0.23 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25% |
| Dimensions (WxDxH) - with stand | 61.34 cm x 22.89 cm x 54.38 cm |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1949565 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 27" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 109 |
| Vertical Refresh Rate | 50 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 152 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | Edge-lit LED |
| OSD Languages | Chinese (traditional), Chinese (simplified), English, German, French, Italian, Portuguese, Russian, Spanish, Dutch, Japanese |
| Viewable Size | 27" |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Cables Included | 1 x DisplayPort 1.2 cable - 1.8 m ¦ 1 x HDMI cable - 1.8 m ¦ 1 x USB 3.0 Type B to Type A cable - 1.8 m |
| Backlight Life | 30,000 hours |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 22 kWh/1000h |
| Power Consumption (Typical) | 30 Watt |
| Power Consumption (Max) | 72 Watt |
| Power Consumption Stand by | 0.5 Watt |
| Included Software | HP Display Center, HP Display Manager |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Interfaces | DisplayPort 1.2 (HDCP) ¦ HDMI (HDCP) ¦ USB-B upstream ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 downstream (1 charging) |
| Dimensions & Weight Details | With stand - width: 61.34 cm - depth: 22.89 cm - height: 54.38 cm - weight: 6.2 kg ¦ Without stand - width: 61.34 cm - depth: 4.69 cm - height: 35.67 cm - weight: 4.6 kg |
| Shipping Width | 69.9 cm |
| Shipping Depth | 16 cm |
| Shipping Height | 44.6 cm |
| Shipping Weight | 9.2 kg |
| Tilt Angle | -5/+20 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified, generation 10, for displays |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Samsung
Monitor Samsung 68,5 cm (27,0") S27AG320NU 1920x1080 Gaming 165Hz VA 1ms HDMI DisplayPort pivot FreeSync Premium NTSC72% Odyssey G3
188,90 €

Novo
Dell
Monitor Dell 60,5 cm (23,8") P2418HZM 1920x1080 IPS 6ms VGA HDMI DisplayPort 4xUSB3.0 Pivot Kamera Zvočniki
188,90 €

Novo
HP
Monitor HP 60,5 cm (23,8") E24 G5 1920x1080 75Hz IPS 5ms HDMI DisplayPort 4xUSB3.2 Pivot 3H sRGB99%
188,85 €

Novo
Samsung
Monitor Samsung 68,6 cm (27,0") C27R500FHP 1920x1080 Curved VA 4ms VGA HDMI NTSC72%
189,33 €