
HPSKU: 9D9A7AA#ABB
HP 524pn Series 5 Pro WUXGA - 24'' Monitor
NovoNa zalogi (23 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
145,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
HP 524pn - Series 5 Pro - LED monitor - WUXGA - 24"
| Dimensions (WxDxH) | 53.28 cm x 18.95 cm x 51.75 cm - with stand |
| Weight | 5.1 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey with overdrive) |
| Contrast Ratio | 1500:1 / 10000000:1 (dynamic) |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Localisation | English / Europe |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 24" |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, NOM, WHQL, CB, CCC, FCC, ISO 9241-307, KCC, ICES, cTUVus, TUV Bauart, CEC, KC, ERP, CECP, CEL, EAC, CEL Grade 1, BIS, low halogen, NRCS, PVC-free, Australian-New Zealand MEPS, Vietnam MEPS, South Africa Energy Label, Ukraine Energy Label, TUV flicker free, Works With Chromebook (WWCB) certified, Korea MEPS, Ukraine NSoC, UAE RoHS, Ukraine CoC, Eyesafe Certified 2.0, UAE ECAS |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Colour | Jet black, silver (stand) |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Energy Class | Class C |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | WUXGA 1920 x 1200 at 100 Hz |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.27 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25% |
| Dimensions (WxDxH) - with stand | 53.28 cm x 18.95 cm x 51.75 cm |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2000332 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 24" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1 hub |
| Pixel Per Inch | 94 |
| Vertical Refresh Rate | 50 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 130 kHz |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | Edge-lit LED |
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
| Backlight Life | 30,000 hours |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption SDR (On mode) | 12 kWh/1000h |
| Power Consumption Stand by | 0.5 Watt |
| Included Software | HP Display Center, HP Display Manager |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Interfaces | HDMI (HDCP) ¦ DisplayPort 1.2 (HDCP) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 (1 charging) ¦ USB-B |
| Dimensions & Weight Details | With stand - width: 53.28 cm - depth: 18.95 cm - height: 51.75 cm - weight: 5.1 kg ¦ Without stand - width: 53.28 cm - depth: 4.7 cm - height: 34.29 cm |
| Shipping Width | 62.1 cm |
| Shipping Depth | 14 cm |
| Shipping Height | 41.1 cm |
| Shipping Weight | 7.4 kg |
| Tilt Angle | -5/+23 |
| Swivel Angle | 90 |
| Rotation Angle | 180 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
AOC
Monitor AOC 54,6 cm (21,5") 22P1 1920x1080 MVA 5ms VGA DVI HDMI DisplayPort 4xUSB3.0 Pivot Zvočniki
144,89 €

Novo
Philips
Monitor Philips 60,5 cm (23,8") 24E1N3300A 1920x1080 Gaming 75Hz IPS 1ms HDMI USB-C/DisplayPort USB-C 65W 4xUSB3.2 Zvočniki 2x3W 3H sRGB120,9% AdaptiveSync
144,89 €

Novo
AOC
Monitor AOC 60,5 cm (23,8") 24G2SPAE 1920x1080 Gaming 165Hz IPS 1ms VGA 2xHDMI DisplayPort Zvočniki AdaptiveSync
144,89 €

Novo
LG
Monitor LG 68,6 cm (27,0") 27MP400P 1920x1080 75Hz IPS 5ms VGA HDMI NTSC72% FreeSync
144,89 €