
HPSKU: A26TLEAR#ABD
EB Ultra G1q 14 X1E78100/16GB/1TBM2/2.2K/MT/B/W11P
ELITEBOOK ULTRA G1Q 14" S AI
Obnovljeno - dobroLe še 3 na zalogi!
896,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| RAM | 16GB |
| Disk | 1TB SSD NVMe M.2 |
| Zaslon | 14" |
| Tip zaslona | 14" - IPS |
| Ločljivost | 2240 x 1400 |
| Grafična kartica | Qualcomm Adreno |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Blue |
| Razporeditev tipk | DE |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | A26TLEAR#ABD |
Opis izdelka
HP EliteBook Ultra AI-pc"er leverer smukt udførte og kraftfulde løsninger til krævende arbejdsopgaver med en række produkter, der er skabt til erhvervslivet, og som er nemme at tage med sig. Frigør tid fra rutineopgaver til at samarbejde og udføre mere virkningsfuldt arbejde med en ultratynd AI-pc, der er skabt til den nye AI-æra. HP EliteBook Ultra G1q AI-pc"en med høj reaktionsevne, der er designet med lang batteritid, kører AI-programmer, der fremmer kreativiteten og forbedrer dine præstationer.
- Windows 11 Fungere alle steder fra uden at gå på kompromis med ydeevnen eller sikkerheden med Windows 11, som drives af HP"s samarbejds- og tilslutningsteknologi.
- Lynhurtige hastigheder Denne yderst energieffektive Snapdragon X Elite-platform med en Hexagon NPU og Qualcomm Adreno GPU understøtter lynhurtige hastigheder og optimal batteritid for denne tynde, elegante enhed, samtidig med at den kører de Windows-programmer og -funktioner, du er vant til.
- Designet til livets mange udfordringer Vis dig fra din bedste side uanset lysforholdene med den meget lyse og refleksfri touchskærm, der kan bruges udenfor. Skærmen har sensorer, der måler det omgivende lys.
- Hurtigt og effektivt trådløst LAN Din pc"s mobilitet og en pålidelig og hurtig forbindelse afgør, hvor du kan arbejde. Få hurtig og pålidelig forbindelse i tætte, trådløse miljøer med gigabit dataoverførselshastighed med Wi-Fi 6E.
- Samarbejde ved hjælp af NPU"en Vis dig fra din bedste side under videoopkald, og spar også på strømmen. Administrer dine videokontrolfunktioner til interne og eksterne kameraer med Poly Camera Pro. Nu sparer automatisk indramning, Spotlight, baggrundssløring og virtuelle baggrunde strøm ved at køre på NPU"en.
Product specifications
| Product Description | HP EliteBook Ultra 14 G1q Notebook AI - Copilot+ PC - 14" - Qualcomm Snapdragon X Elite - X1E-78-100 - 16 GB RAM - 1 TB SSD - German |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - parts and labour - 1 year ¦ Limited warranty - battery - 1 year |
| Dimensions (WxDxH) | 31.29 cm x 22.35 cm x 1.12 cm |
| Weight | 1.34 kg |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 up to 3.4 GHz / 42 MB Cache |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Product Type | Notebook - Copilot+ PC |
| Localisation | Language: German / region: Germany |
| Display | 14" touchscreen 2240 x 1400 / 2.2K |
| Input Device | ClickPad, imagepad |
| Battery | 3-cell |
| Operating System | Win 11 Pro - English / German |
| Memory | 16 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered) |
| Keyboard | German |
| Environmental Standards | TCO Certified Notebooks 9, ENERGY STAR Qualified |
| Graphics | Qualcomm Adreno |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Carbon Footprint | 190 kg carbon emissions |
| Neural Processor Unit (NPU) | Qualcomm Hexagon - up to 45 TOPS |
General features
| Product Type | Notebook |
| AI Level | Copilot+ PC |
| Operating System | Windows 11 Pro - English / German |
RAM
| RAM | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology | LPDDR5X SDRAM |
| Speed | 8400 MHz |
| Rated Speed | 8400 MHz |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - parts and labour - 1 year ¦ Limited warranty - battery - 1 year |
Storage capacity
| Main Storage | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), triple-level cell (TLC) |
Compliance
| Features | HP Fast Charge |
| Included Accessories | HP 65W Smart USB-C AC Adapter |
| Compliant Standards | VCCI, GS, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, KC, NCC, Taiwan BSMI RoHS, UL/CSA/EN 62368-1, KES, Low Blue Light certified (LBL), China SRRC, China CCC |
| Localization | Language: German / region: Germany |
Software
| Software Included | HP System Event Utility, HP Documentation, HP Privacy Settings, myHP, HP AI Experience Center, HP 1E Performance Assist, Poly Camera Pro Stub |
Display
| Type | 14" - IPS |
| Touchscreen | Yes |
| Resolution | 2240 x 1400 (2.2K) |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 300 cd/m² |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Features | Anti-glare, Low Power |
Battery
| Technology | 3-cell lithium polymer |
| Capacity | 59 Wh |
Network
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Wireless Controller | Qualcomm Fast Connect 6900 Wi-Fi 6E |
| Features | Dual stream (2x2) |
Physical dimensions
| Dimensions (WxDxH) | 31.29 cm x 22.35 cm x 1.12 cm |
| Weight | 1.34 kg |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 8 cm x 43 cm x 31.5 cm |
Processor
| CPU | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 |
| Max Turbo Speed | 3.4 GHz |
| Number of Cores | 12-core |
| Cache | 42 MB |
Audio & graphics
| Graphics Processor | Qualcomm Adreno |
| Camera | Yes |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Camera Features | Privacy shutter, IR camera |
| Sound | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Audio Features | Output: discrete amplifiers, Poly Studio |
Keyboard
| Type | Keyboard, ClickPad, imagepad |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Layout | German |
| Features | Multi-touch clickpad, gesture function |
Power
| Output | 65 Watt |
Connections & interface
| Interfaces Details | USB4 (supports Thunderbolt 4) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 ¦ USB 3.2 Gen 1 (charging) ¦ Headphone/microphone combo jack |
Certificates
| TCO Certified | - TCO Certified Notebooks 9 |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Carbon Footprint | 190 kg carbon emissions |
| Manufacturing (kg CO2e) | 176 |
| Logistics (kg CO2e) | 9 |
| Use (kg CO2e) | 1 |
| EOL (kg CO2e) | 2 |
| Total Carbon w/o Use Phase (kg CO2e) | 189 |
| Product Recycled Content | Post-consumer recycled plastic |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki
DemoNa zalogi
HP
X360 1040 G10 i5-1335U/16GB/512M2/WUXGA/MT/4G/W11P
896,00 €

Obnovljeno
HP
Prenosnik RNW HP Zbook Studio G7 i7-10750H / 16GB / SSD512GB / 15,6" 3840x2160 / WLAN / BT / CAM / FP / W11P / SLO gravura
I716GB512GB SSD
896,11 €

Obnovljeno
HP
Prenosnik RNW HP ZBook Power G7 i7-10850H / 32GB / SSD512GB / 15,6" 1920x1080 / WLAN / BT / CAM / FP / T2000 / W11P / SLO gravura
I732GB512GB SSD
896,11 €

Novo
Lenovo
Prenosnik Lenovo 40,64 cm (16,0") ThinkBook 16 G7 1920x1200 IPS 300nit Ultra 5-125U/16GB/512GB/BL/FP/ALU-ABS/Intel Graphics/DOS (21MS005MSC)
16GB512GB SSD
895,47 €