
HPSKU: A26XREAR#UUW
EB 8 G1i 16 AI U5-258V/32GB/1TBM2/WUXGA/F/B/C/W11P
ELITEBOOK 8 G1I 16" INTEL AI
Obnovljeno - dobroLe še 1 na zalogi!
1204,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije z dostavo
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Tehnične specifikacije
| Procesor | Intel Core Ultra 7 258V |
| RAM | 32GB |
| Disk | 1TB SSD NVMe |
| Zaslon | 16" |
| Tip zaslona | 16" - IPS |
| Ločljivost | 1920 x 1200 |
| Grafična kartica | Intel Arc Graphics |
| Operacijski sistem | Windows 11 Pro |
| WiFi | WiFi |
| Barva | Silver |
| Razporeditev tipk | NORDICS |
| Garancija | Garancija: 1 leto garancije z dostavo |
| Stanje | Obnovljeno - dobro |
| SKU | A26XREAR#UUW |
Opis izdelka
HP EliteBook 8 G1i Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra 7 - 258V - 32 GB RAM - 1 TB SSD - Pan Nordic - with HP Wolf Pro Security Edition (3 years)
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Series 2) - 258V up to 4.8 GHz / 12 MB Cache |
| RAM | 32 GB (provided memory is soldered) |
| Display | 16" touchscreen HP SureView 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics | Intel Arc Graphics - up to 64 TOPS |
| Operating System | Windows 11 Pro - Danish / English / Finnish / Norwegian / Swedish |
| Dimensions (WxDxH) | 35.9 cm x 25 cm x 1.55 cm |
| Weight | 1.77 kg |
| Battery | 3-cell |
| Keyboard | Pan Nordic |
| Resolution | 5 Megapixel |
| Features | Multi-touch clickpad, gesture function, Copilot key, spill-resistant |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Product Type | Notebook |
| Localisation | Language: Danish, Norwegian, Finnish, Swedish / region: Denmark, Finland, Norway, Sweden |
| Input Device | ClickPad |
| Memory | 32 GB LPDDR5X SDRAM (provided memory is soldered) |
| Colour | Glacier silver aluminium |
| Bundled with | HP Wolf Pro Security Edition (3 years) |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Carbon Footprint | 160 kg carbon emissions |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| AI Level | Copilot+ PC |
| Technology | 3-cell lithium polymer |
| Speed | 8533 MT/s |
| Main Storage | 1 TB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) |
| Integrated Options | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), chassis intrusion sensor |
| Included Accessories | HP 65W USB-C AC Adapter |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, FIPS 140-2 Level 2, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, Common Criteria EAL4+, KC, NCC, low halogen, KES, UL/CSA 62368-1, Low Blue Light certified (LBL), Ukraine NSoC, EAEU Compliance, Saudi Arabian Compliance, UL GS mark, China SRRC, China CCC, Ukraine TEC |
| Localization | Language: Danish, Norwegian, Finnish, Swedish / region: Denmark, Finland, Norway, Sweden |
| Software Included | HP Support Assistant, HP Power Manager, HP Hotkey Support, HP Secure Erase, HP Client Catalogue (free download), HP Image Assistant, HP Image Assistant (free download), HP MAC Address Manager, HP Notifications, HP Connection Optimizer, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Client Management Script Library (free download), HP BIOSphere Gen6, HP Wake on WLAN, myHP, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP BIOS Recovery, Absolute Persistence Module, HP Smart Support, HP Manageability Integration Kit (free download), HP Connect for Microsoft Endpoint Manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Services Scan, HP AI Companion, Poly Camera Pro, HP Sure Start, HP Driver Packs (free download), HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, Audio Permanent Disable, Poly Lens, HP Power Manager with Battery Health Manager (download) |
| Type | Keyboard, ClickPad |
| Touchscreen | Yes |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 800 cd/m² |
| Colour Gamut | 100% sRGB |
| Privacy Technology | HP SureView |
| Keyboard Name | HP Premium |
| Capacity | 62 Wh |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller | Intel WI-FI 7 BE201 |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Series 2) 258V |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Number of Cores | 8-core |
| Cache | L3 - 12 MB |
| Graphics Processor | Intel Arc Graphics - up to 64 TOPS |
| Camera | Yes |
| Camera Features | IR camera, AI camera |
| Sound | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Audio Features | Output: discrete amplifiers, Poly Studio |
| Keyboard Layout | Pan Nordic |
| Output | 65 Watt |
| Interfaces Details | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ USB 3.2 Gen 1 (powered) ¦ HDMI ¦ Headphone/microphone combo jack |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Manufacturing (kg CO2e) | 136 |
| Logistics (kg CO2e) | 9 |
| Use (kg CO2e) | 10 |
| EOL (kg CO2e) | 1 |
| Total Carbon w/o Use Phase (kg CO2e) | 150 |
| Product Recycled Content | 25% post-consumer recycled plastic, 80% recycled metal |
| NPU Performance Up To (TOPS) | 47 TOPS |
| Total Processor Performance Up To (TOPS) | 115 TOPS |
| AI Datatype Support on NPU | INT8 |
| Sparsity Support | Yes |
| AI Software Frameworks Supported by NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Windows Studio Effects Support | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB X G1i Flip 14 U7-258V/32GB/1TB/WUXGA/MT/W11P
Intel Core Ultra 7 258V16GB1TB SSD NVMe
1204,00 €
Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB Ultra G1i 14 AI U7 268V/16GB/512M2/2.8K/MT/W11P
1204,00 €

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 8 G1i Flip 13 U7-255U/32GB/1TB/WUXGA/MT/F/W11P
Intel Core Ultra 7 255U32GB1TB SSD NVMe M.2
1204,00 €

Obnovljeno - dobroNa zalogi
HP
EB 8 G1i Flip 13 U7-255U/32GB/1TB/WUXGA/MT/F/W11P
Intel Core Ultra 7 255U32GB1TB SSD NVMe
1204,00 €