
DELLSKU: DELL-P2725H
Dell P2725H - FHD/IPS/HDMI/VGA/USB-C 27" Monitor
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
131,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Dell P2725HE - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
| Dimensions (WxDxH) | 61.068 cm x 19.228 cm x 38.456 cm - with stand (lowest position) |
| Weight | 6.01 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 300 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey fast), 8 ms (grey-to-grey normal) |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), integrated cable management, VESA interface support |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 27" |
| Compliant Standards | Plug and Play, RoHS, BFR-free, PVC-free |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class D |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz |
| Bundled Services | 3 years Basic Hardware Service with Advanced Exchange after remote diagnosis |
| Pricing Type | BTO |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.3114 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare 3H hardness |
| Power Consumption (On mode) | 16.2 W |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (lowest position) | 61.068 cm x 19.228 cm x 38.456 cm |
| Colour Gamut | 99% sRGB |
| Built-in Ethernet | Yes |
| Carbon Footprint | 207 kg carbon emissions |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1874340 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 27" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1/USB-C hub |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | LED backlight |
| Vertical Refresh Rate | 48 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 110 kHz |
| Pixel Per Inch | 81.57 |
| USB Power Delivery | 90 Watt |
| Cables Included | 1 x DisplayPort 1.4 cable - DisplayPort to DisplayPort - 1.8 m ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2 cable - 1 m |
| Included Accessories | Cable tie |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Stand by | 0.4 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Power Consumption (Max) | 180 Watt |
| Power Consumption (Typical) | 16.6 Watt |
| Power Consumption SDR (On mode) | 16.2 kWh/1000h |
| Included Software | Dell Display Manager |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces | HDMI ¦ DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4) ¦ DisplayPort output (HDCP 1.4, MST) ¦ USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode with Power Delivery (DisplayPort Alt Mode, power up to 90W) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 downstream (Type A) ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream (power up to 15W) ¦ LAN |
| Dimensions & Weight Details | With stand (lowest position) - width: 61.068 cm - depth: 19.228 cm - height: 38.456 cm - weight: 6.01 kg ¦ With stand (highest position) - width: 61.068 cm - depth: 19.228 cm - height: 53.456 cm - weight: 6.01 kg ¦ Without stand - width: 61.068 cm - depth: 5.003 cm - height: 35.471 cm - weight: 4.36 kg |
| Shipping Weight | 8.67 kg |
| Rotation Angle | 180 |
| Tilt Angle | -5/+21 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| Swivel Angle | 90 |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| PAIA Version | GaBi version 1, 2024 |
| Use (kg CO2e) | 79.902 |
| Manufacturing (kg CO2e) | 102.051 |
| Logistics (kg CO2e) | 16.353 |
| EOL (kg CO2e) | 8.694 |
| Total Carbon w/o Use Phase (kg CO2e) | 127.1 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Samsung
Monitor Samsung 68,6 cm (27,0") S27C310EAU 1920x1080 75Hz IPS 5ms VGA HDMI NTSC72% FreeSync
131,37 €

Novo
Iiyama
Monitor Iiyama 60,5 cm (23,8") XU2492HSU-B6 1920x1080 100Hz IPS 4ms HDMI DisplayPort 4xUSB3.2 Zvočniki ProLite
131,37 €

Novo
Dell
Monitor Dell 55,9 cm (21,5") E2222HS 1920x1080 VA 5ms VGA HDMI DisplayPort Zvočniki
130,40 €

Novo
Asrock
Monitor Asrock 62,2 cm (24,5") CL25FF 1920x1080 Gaming 100Hz IPS 1ms VGA HDMI 100Hz sRGB99% FreeSync Challenger
130,40 €