
DELLSKU: DELL-P2425H
Dell P2425H - FHD/IPS/HDMI/VGA/USB-C 24" Monitor
NovoNa zalogi (50 kos)
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
115,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 3 leta garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
Dell P2425HE - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
| Dimensions (WxDxH) | 53.864 cm x 18.175 cm x 36.4 cm - with stand (lowest position) |
| Weight | 5.44 kg |
| Panel Type | IPS |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Response Time | 5 ms (grey-to-grey fast), 8 ms (grey-to-grey normal) |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Features | Security lock slot (cable lock sold separately), integrated cable management, VESA interface support |
| Device Type | LED-backlit LCD monitor - 24" |
| Compliant Standards | Plug and Play, RoHS, BFR-free, PVC-free |
| Colour Support | 16.7 million colours |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Energy Class | Class D |
| Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Native Resolution | Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz |
| Bundled Services | 3 years Basic Hardware Service with Advanced Exchange after remote diagnosis |
| Pricing Type | BTO |
| Environmental Standards | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays, ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold |
| Pixel Pitch | 0.2745 mm |
| Input Connectors | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Display Position Adjustments | Height, pivot (rotation), swivel, tilt |
| Screen Coating | Anti-glare 3H hardness |
| Power Consumption (On mode) | 13.9 W |
| Dimensions (WxDxH) - with stand (lowest position) | 53.864 cm x 18.175 cm x 36.4 cm |
| Colour Gamut | 99% sRGB |
| Built-in Ethernet | Yes |
| Daisy Chaining | Yes |
| Carbon Footprint | 168 kg carbon emissions |
| Energy Label QR Code URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1865677 |
| Display Type | LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix |
| Diagonal Size | 24" |
| Viewable Size | 23.81" |
| Built-in Devices | USB 3.2 Gen 1/USB-C hub |
| Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Vertical Viewing Angle | 178 |
| Backlight Technology | LED backlight |
| Vertical Refresh Rate | 48 - 100 Hz |
| Horizontal Refresh Rate | 30 - 110 kHz |
| Pixel Per Inch | 92.53 |
| USB Power Delivery | 90 Watt |
| Cables Included | 1 x DisplayPort 1.4 cable - DisplayPort to DisplayPort - 1.8 m ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2 cable - 1 m |
| Included Accessories | Cable tie |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Stand by | 0.3 Watt |
| Power Consumption (Off Mode) | 0.3 Watt |
| Power Consumption (Max) | 180 Watt |
| Power Consumption (Typical) | 15.2 Watt |
| Power Consumption SDR (On mode) | 13.9 kWh/1000h |
| Included Software | Dell Display Manager |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces | HDMI ¦ DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4) ¦ DisplayPort output (HDCP 1.4, MST) ¦ USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode with Power Delivery (DisplayPort Alt Mode, power up to 90W) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 downstream (Type A) ¦ USB-C 3.2 Gen 1 downstream (power up to 15W) ¦ LAN |
| Dimensions & Weight Details | With stand (lowest position) - width: 53.864 cm - depth: 18.175 cm - height: 36.4 cm - weight: 5.44 kg ¦ With stand (highest position) - width: 53.864 cm - depth: 18.175 cm - height: 49.653 cm ¦ Without stand - width: 53.864 cm - depth: 5.003 cm - height: 31.423 cm - weight: 3.69 kg |
| Shipping Weight | 7.24 kg |
| Rotation Angle | 180 |
| Tilt Angle | -5/+21 |
| Height Adjustment | 150 mm |
| Swivel Angle | 90 |
| VESA Mounting Interface | 100 x 100 mm |
| EPEAT Compliant | EPEAT Gold |
| TCO Certified | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO Certified, generation 10, for displays |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| PAIA Version | GaBi version 1, 2024 |
| Use (kg CO2e) | 68.376 |
| Manufacturing (kg CO2e) | 85.344 |
| Logistics (kg CO2e) | 11.592 |
| EOL (kg CO2e) | 2.688 |
| Total Carbon w/o Use Phase (kg CO2e) | 99.62 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Lenovo
Monitor Lenovo 60,5 cm (23,8") E24-28 1920x1080 IPS 4ms VGA HDMI DisplayPort pivot zvočniki NTSC72% (62B6MAT3EU)
114,94 €

Novo
LG
Monitor LG 68,6 cm (27,0") 27MR400-B 1920x1080 Gaming 100Hz IPS 5ms VGA HDMI NTSC72% FreeSync
114,94 €

Novo
HP
Monitor HP 60,5 cm (23,8") V24i G5 1920x1080 75Hz IPS 5ms VGA HDMI DisplayPort NTSC72% FreeSync
115,40 €

Novo
Dell
Monitor Dell 60,5 cm (23,8") SE2425H 1920x1080 75Hz VA 8ms VGA HDMI 3H NTSC83%
115,44 €