
DIVSKU: JK-8500FR-2-BAYEAN: PC Keyb.USB
CHERRY TAS STREAM KEYBOARD Corded FR-Layout black
NovoLe še 1 na zalogi!
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
22,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija: 1 leto garancije proizvajalca
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
The keyboard - the best STREAM of all times!
- The CHERRY STREAM is the ideal keyboard for every assignment It"s robust, reliable and durable. That"s because there"s quality in every detail: from above, from below and inside. Because - uniquely in its price category - the CHERRY STREAM uses scissor switches for the keys.
- The CHERRY SX scissor mechanism No delays on the screen, fluent typing without stopping, control over the input at all times and thus fewer typos. The unique SX scissor technology from CHERRY makes this possible. You tap on flatter keys, giving you a more precise stroke as well as less wear and tear. Minute by minute, day by day, year on year.
- It is so quiet When you"re typing on the CHERRY STREAM KEYBOARD, you won"t disturb yourself or anyone around you. That"s because the CHERRY STREAM is so quiet that your colleagues can concentrate on their own work. Even if you fire off an e-mail with a bang. This makes it an indispensable companion in many offices, especially open-plan ones. Once you"ve tried it, you"ll never want to use any other keyboard.
- It"s so pleasant and effortless to type on Your fingers lie comfortably on the keys. Typing is precise and comfortable. Nothing jams, your fingers don"t slip, each key gives a clear response and they all feel the same. It"s a great way to work. The keys are exactly the right size, not too big, not too small - and they don"t wobble from side to side. With the 10 handy extra keys you can control your music and open the browser or calculator function.
- Simple, elegant - and with quality inside The technology is not the only thing in the CHERRY STREAM that meets very high standards. The ultimate keyboard is also way ahead when it comes to environmental friendliness. Compliance with quality and environmental targets and directives is rightly becoming more and more important.
- The CHERRY STREAM is always the right choice for typing Why is the keyboard only writing capital letters again? Because the Caps Lock key has been pressed! You can see that instantly on the CHERRY STREAM thanks to the three integrated status displays for Caps Lock, Num Lock and Scroll Lock. The three LEDs light up to indicate the status so that you can concentrate on what you"re typing.
Product specifications
| Product Description | CHERRY STREAM KEYBOARD - keyboard - French - black Input Device |
| Manufacturer Warranty | 3-year warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 46.3 cm x 16.3 cm x 1.8 cm |
| Weight | 910 g |
| Device Type | Keyboard |
| Connectivity Technology | Wired |
| Keys Qty | 105 |
| Hot Keys Qty | 10 |
| Colour | Black |
| Interface | USB |
| Environmental Standards | Blue Angel |
| Hot Keys Function | E-mail, volume, mute |
| Protection | Splashproof |
| Numeric Keypad | Yes |
| Key Switch Type | CHERRY SX |
| Localization and Layout | French |
General features
| Device Type | Keyboard |
| Interface | USB |
| Keys Qty | 105 |
| Hot Keys Qty | 10 |
| Hot Keys Function | E-mail, volume, mute |
| Localization and Layout | French |
| Key Switch Type | CHERRY SX |
| Protection | Splashproof |
| Features | Numeric keypad |
| Width | 46.3 cm |
| Depth | 16.3 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Weight | 910 g |
Warranty
| Service & Support | Limited warranty - 3 years |
Compliance
| Colour | Black |
| Cable Length | 1.8 m |
| Compliant Standards | FCC, VDE GS, cURus |
| Key Life Span | 20 million clicks |
HDD / SSD tolerance
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 48 cm |
| Shipping Depth | 21 cm |
| Shipping Height | 2.4 cm |
| Shipping Weight | 1.1 kg |
Certificates
| Blue Angel Compliant | Yes |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Logitech
Podloga za miško Logitech G240 mehka - črna siv logo (943-000784)
21,91 €

Novo
Redragon
Joystick GamePad Redragon Saturn G807
21,91 €

Novo
Logitech
Podloga za miško Logitech G440, trda, črna (943-000792)
21,91 €

Novo
Genesis
Podloga za miško Genesis mikrovlakna 900x450x2,5mm CARBON 500 Maxi Flash G2 vodoodporna črna
21,91 €