
Apple iPhone 16 Pro/16 Pro Max Hoops Ceramic
Stanje: Novo
Novo, v originalni embalaži
Cena z DDV
Opis izdelka
Denne PanzerGlass Hoops kameralinsebeskytter er lige så smuk, som den er stærk! De tynde optiske ringe har en elegant titaniumramme og et keramisk glas, der er stærkere end stærkt, og som holder ridser, revner, slag og stød på sikker afstand. Der bliver ingen "ups!" med Hoops ! Og hvis du er bekymret for billedkvaliteten, så tag det helt roligt: Hoops påvirker hverken skarpheden, dybden eller farverne på dine billeder – de giver dig bare lidt mere ro i maven. Hoops kan forlænge levetiden på din telefon, så du en dag kan give den videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed – og én måde at bidrage til en mere bæredygtig fremtid på! En anden er at bruge mindre emballage: I 2024 reducerede vi mængden af papir i vores emballager med 66 %*, og vi leverer selvfølgelig dette produkt i en genanvendelig FSC -mærket æske. Installationen er også legende let. De stilfulde Hoops er udstyret med en selvklæbende silikonekant og leveres med et lille, handy installationsværktøj, der gør det legende let (seriøst!) at sætte de beskyttende ringe på linserne! Og husk: Når først Hoops er installeret, behøver du ikke længere frygte synet af dine kameralinser med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". *Gennemsnitlig reduktion fra 2022 til 2024 beregnet ved at sammenligne udvalgte PanzerGlass kerneprodukter.
- Drop protection Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces.
- Scratch resistant Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- Individual rings Separate rings with 1 single purpose: to protect your phone"s high-tech camera lenses without affecting the quality of your photos.
- Shock resistant Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking.
- Longer lifespan Extends the lifetime of your device, enabling you to enjoy it longer and give it to others when you no longer need it yourself.
- FSC -certified packaging Comes in a box made of recyclable FSC -certified paper.
- Applicator included Comes with an easy-to-use applicator that makes installation a piece of cake (seriously!).
Product specifications
| Product Description | PanzerGlass Hoops - lens protector for mobile phone - ceramic |
| Dimensions (WxDxH) | 4.246 cm x 0.252 cm |
| Weight | 5 g |
| Product Type | Lens protector |
| Length | 4.466 cm |
| Product Material | Tempered glass, ceramic, titanium alloy frame |
| Package Content | Applicator, lens protector |
| Intended For | Mobile phone |
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 16 Pro Max |
| Protection | Scratch-resistant, drop protection, shock-resistant, bump protection |
| Coating | Oleophobic |
General features
| Product Type | Lens protector |
| Package Type | Hanging box |
| Intended For | Mobile phone |
| Protection | Scratch-resistant, drop protection, shock-resistant, bump protection |
| Package Content | Applicator, lens protector |
| Product Material | Tempered glass, ceramic, titanium alloy frame |
| Coating | Oleophobic |
| Width | 4.246 cm |
| Depth | 0.252 cm |
| Length | 4.466 cm |
| Weight | 5 g |
Compliance
| Compliant Standards | FSC |
Shipping dimensions
| Shipping Width | 10.8 cm |
| Shipping Depth | 0.8 cm |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Weight | 21 g |
Compatible with
| Designed For | Apple iPhone 16 Pro, 16 Pro Max |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu

