
IBMSKU: 46W0790-02EAN: IBM MEMORY
8GB 1Rx4 1.2V PC4-17000 CL15 TruDDR4 2133Mhz RDIMM
NovoNa zalogi (6 kos)
Stanje: Novo
Novo, brez originalne embalaže
74,00 €
Cena z DDV
Predvidena dostava: 2. 6. 2026
Garancija 12 mesecevDostava v 2-3 dnehSSL šifrirano plačilo14 dni za vračilo
Opis izdelka
With the TruDDR4 memory, you get the fastest possible speeds out of the memory subsystem and fully supported by Lenovo.
- Enhanced compatibility Designed specifically for system upgrades, the Lenovo TruDDR4 memory module ensures seamless integration with your existing setup, providing a reliable and cost-effective way to enhance your system"s performance without compatibility issues.
- Energy efficient Operating at a low supply voltage of 1.2 V, this memory module not only delivers on performance but also significantly reduces energy consumption, making it an ideal choice for environmentally conscious users looking to optimize their system"s energy efficiency.
Product specifications
| Product Description | Lenovo TruDDR4 - DDR4 - module - 8 GB - DIMM 288-pin / PC4-17000 - registered |
| Upgrade Type | System specific |
| Data Integrity Check | ECC |
| Features | Single rank, registered |
| Product Type | Memory module |
| Capacity | 8 GB |
| Speed | 2133 MT/s (PC4-17000) |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number | Lenovo 46W0790 |
| Voltage | 1.2 V |
| Latency Timings | CL15 |
| Designed For | System x3500 M5 5464; x3550 M5 5463, 8869; x3650 M5 5462, 8695, 8871 |
| Memory Type | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin low profile |
General features
| Capacity | 8 GB |
| Upgrade Type | System specific |
| OEM Manufacturer Equivalent Part Number | Lenovo 46W0790 |
RAM
| Type | DRAM memory module |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Form Factor | DIMM 288-pin low profile |
| Speed | 2133 MT/s (PC4-17000) |
| Latency Timings | CL15 |
| Data Integrity Check | ECC |
| Features | Single rank, registered |
| Chips Organization | X4 |
| Voltage | 1.2 V |
Compatible with
| Designed For | Lenovo System x3500 M5 5464 ¦ Lenovo System x3550 M5 5463, 8869 ¦ Lenovo System x3650 M5 5462, 8695, 8871 |
12
mesecev garancije
Na vse izdelke
2-3
dnevi dostave
Po vsej Sloveniji
SSL
varno plačilo
Šifrirano in zaščiteno
14
dni za vračilo
Brez vprašanj, po zakonu
Podobni izdelki

Novo
Seagate
Trdi disk 2.5" 1TB SATA3 - 5400 128MB 7mm Seagate Baracuda (ST1000LM048)
74,04 €

Novo
MSI
Disk SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 1TB MSI SPATIUM M450 2280 3600/3000MB/s (SSMS-001)
74,37 €

Novo
Adata
Disk SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 1TB Adata SX8200PNP 3D TLC 2280 3500/2300MB/s (ASX8200PNP-1TT-C)
73,53 €

Novo
Adata
Disk SSD 6,4cm (2,5") 512GB SATA3 ADATA SU800 512GB 3D NAND TLC 560/520MB/s (ASU800SS-512GT-C)
73,53 €